Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bu 7 gün dikkat edilmesi gereken 4 altcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı, art arda 8 7 gün boyunca kırmızı mum görmesine rağmen, 30.000 abd ABD parasııın üzerinde tutunmgüni başararak yeni 7 günya işe koyuldı.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre fiyatını dengede tutmaya çalışan BTC/USD paritesi yıllık Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısından etkilenebilir.

Peki altcoin piyasasında neler yaşanması muhtemel? Cointelegraph danışmanıi Rakesh Upadhyay, bu 7 gün takip edilmesi gereken 4 altcoin için fiyat olabilitelerinde bulundu.

BNB/USDT – Binance Coin teknik araştırma

Binance Coin (BNB), 211 abd ABD parasıı seviyesindeki kritik destekten keskin şekilde toparlandı ve 324 abd ABD parasııda hesaplanan 20 günlük ardel hareketli yaklaşık (EMA)’yı aştı. Ayıların bu seviyeyi savunması önemli çünkü üzerinde yaşanacak kırılma ve günlük kapanış ile dibin görüldüğü anlaşılabilir.

BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

BNB/USDT paritesi 324 abd ABD parasııdaki 20 günlük EMA’nın üzerinde. Şimdi ise sıradaki durak 350 abd ABD parasıı ve ardından 374 abd ABD parasıı seviyesindeki 50 günlük basit hareketli yaklaşık (SMA) olabilir. Bu seviyeler boğalar için sert bir engel teşkil edebilir. Ancak fiyatı bunun üzerine çıkarmgüni başarabilirlerse, parite 451 abd ABD parasııda hesaplanan 200 günlük SMA’ya yükselebilir.

Bu varsgünimın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan keskin bir şekilde düşerse, güniların pes etmediğini ve daha zirve seviyelerde sat satları sıklaştırdığını gösterecektir. Akabinde parite 211 abd ABD parasııa görecek şekilde düşebilir. Fiyat bu seviyelerden geri dönerse, parite birkaç gün boyunca 211 abd ABD parasıı ile 320 abd ABD parasıı arasında konsolide olabilir.

XMR/USDT – Monero fiyat araştırmai

Monero (XMR) fiyatı, 12 Mgünis’ta 134 abd ABD parasııdaki güçlü desteğin altına düştü buna rağmen günilar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Bu durum, düşüşlerde agresif şekilde satın alımların olduğunu gösterdi. Ardından fiyat, 182 abd ABD parasııda hesaplanan 20 günlük EMA’ya doğru keskin şekilde yükseldi ve aştı.

XMR/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmgüni sürdürürse XMR/USDT paritesi 200 günlük SMA (202 abd ABD parasıı) ile 50 günlük SMA (212 abd ABD parasıı) arasındaki genel direnç bölgesine doğru yükselebilir. Ayıların bu bölgede güçlü bir savunma yapması bekleniyor.

Fiyat bu bölgeden düşerken, boğalar 20 günlük EMA değeri civarındaki düşüşü durdurabilirse, trendde potansiyel bir değişiklik ortaya çıkabilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, günilar pariteyi 150 abd ABD parasııa ve ardından 134 abd ABD parasııa çekmeye çalışacaktır.

ETC/USDT – Ethereum Classic teknik araştırma

Ethereum Classic (ETC), 29 Mart’ta 52 abd ABD parasıı seviyesindeyken 12 Mgünis’ta 16 abd ABD parasııa görecek şekilde keskin bir düşüş yaşadı. Boğalar, 20 günlük EMA seviyesi olan 23 abd ABD parasııda bir direnç oluşmaması için yukarı yönlü hareket işe koyultmaya çalışıyor.

ETC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Eğer fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, günilar ETC/USDT paritesini 16 abd ABD parasııdaki kritik desteğin altına çekerek düşüş trendini yeniden sürdürmeye çalışacak.

Tersine, yatırımcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarabilirse, yukarı yönlü güçlü bir rahatlama rallisinin işe koyulmasını kolaylaştıracaktır. Göreceli güç endeksi (RSI)’ndeki pozitif ayrışma da yakın vadede toparlanma yaşanabileceğine işaret ediyor. Böylelikle parite güniların güçlü bir direnç oluşturabileceği 30 abd ABD parasııda hesaplanan %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesine görecek şekilde yükselebilir.

MANA/USDT – Decentraland fiyat araştırmai

Decentraland (MANA) fiyatı, 16 Mgünis’ta 1,23 abd ABD parasııdaki 20 günlük EMA değerine toslayarak zarar düştü. Buna rağmen boğalar, paritenin 1 abd ABD parasıılık psikolojik seviyenin altında kalmasına izin vermemeleri olumlu işaret.

MANA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar bir kez daha fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, MANA/USDT paritesi 1,69 abd ABD parasııdaki 50 günlük SMA’ya yükselebilir. Ayılar bu seviyede tekrar sert direnç gösterebilir, buna rağmen boğalar bu engeli aşabilirse, parite yukarı doğru çıkabilir ardından bir zaman en yeniraki hedef 2,72 abd ABD parasııda hesaplanan 200 günlük SMA olabilir.

Bu varsgünimın aksine, eğer fiyat 1 abd ABD parasııın altına düşerse, günilar pariteyi 0,60 abd ABD parasııdaki kritik desteğin altına çekmeye çalışacaktır. Bu seviyenin altında yaşanabilecek kırılma ve günlük kapanış, düşüş trendinin bir zaman en yeniraki ayağını işe koyultabilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.