Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’de Yüzde 20 Yükseliş Bekleniyor: Bu Hareket Tetiklemiş Olabilir

Bloomberg çalışanleri geçen 7 gün Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan ani geri dönüşün bir yükseliş sürecinin işe koyulngıcı olabileceğine inanıyorlar.

Bloomberg tarafından pazartesi günü yzamanınlanan bir raporda, Bitcoin fiyatında 13 Ekim Perşembe günü meydana gelen anormal hareketliliğin, bir yükseliş rallisinin işe koyulngıcı olabileceği öne sürüldü. Enflasyon verilerinin ardından gözlemlenen düşüşün ardından Bitcoin fiyatı ani bir geri dönüş yapmıştı. Analistlere göre, 18.000 birim bandından 20.000 birim seviyesine doğru yaşanan bu ani geri dönüş hareketi, Bitcoin fiyatında daha önceki yükseliş trendlerinin işe koyulngıcına benziyor.

Bloomberg tarafından sunulan rapora göre, likidasyon toplama olarak nitelendirilen bu hareketin ardından Bitcoin fiyatında %20 civarında bir yükseliş görülebilir. Yaklaşık 4 aydır 26.000-18.000 birim arasında gidip gelen Bitcoin fiyatı şuan kanalın alt kısmına yakın meselemlanıyor ve bu geri dönüş çalışanleri önümüzdeki zamanlarda haklı bir yükseliş inancına itiyor. Bununla birlikte Bloomberg çalışanleri, halen daha ABD hisse piyasaları ile ciddi bir korelasyona sahip kripto paraların, önceki dönemlerde yaşanan hareketleri tekrar etmeme ihtimalinin olduğunu ve düşüşün devam edebileceğini de göz ardı etmiyor.

Analistlere göre bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta, FED’in faiz politikasını nasıl devam ettireceği. Faiz artırımları aynı hızda devam ederse ve enflasyon verileri piyaszamanı tatmin edemezse, kripto paraların da geleneksel piyasalar ile birlikte düşüş yönlü hareketini devam ettirmesi muhtemel görünüyor.