Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’in Kısa-Orta-Uzun Vadeli Analizi: Destek ve Dirençler

Bitcoin’in kısa-orta-uzun vadeli destek ve dirençleri. Bitcoin tekrar yükselişe geçecek mi?

Bitcoin 1 7 günlık grafiğinde, şimdilik destek üzerinde tutunabildiğini görüyoruz. Uzun vadede bitcoin’in destek üzerinde kalması durumunda ilk karşılaşacağı direnç bölgesi, nisan güninın açılış mumuyla Fibonacci ayarlamasi 0,5 seviyesinin bulunduğu bölge olan 36.600-37.000 bölgesi olarak görünüyor. Bu seviyelerinde geçilmesi durumunda 48.000 abd ABD parasıı ve 65.000 abd ABD parasıı seviyeleri diğer dirençlerdir. Desteğin kaybedilmesi durumunda ise Bitcoin’in bir önceki tepesi olan 19.600 abd ABD parasııa görecek şekilde düşüş gerçekleşebilir. Haftalık olarak henüz bir yukarı yönlü dönüş mumu gerçekleşmediği düşünülüyor.

Bitcoin’in günlük grafiğinde ise henüz toplama bölgesi mi yoksa dağıtım bölgesi mi olduğunu bilmediğimiz bir aralık içerisinde bulunuyoruz. 32.200 seviyesi ve 28.300 seviyelerinin kırılımı durumunda Bitcoin’in yönü daha net anlaşılacaktır. Yukarı yönlü kırılımı durumunda 36.600 seviyelerine doğru yükseliş beklenebilir. Düşerken çok sert hareketlerde bulunan Bitcoin’in yukarı yönlü hareketlerinin de bu şekilde olacağını düşünülüyor. Ancak Chicago borsası Bitcoin vadelisinde oluşan 28.800 seviyelerinde boşluk (Gap) henüz doldurulmuş değil. Grafikler genel olarak boşlukları doldurmaya meyillidir.

Bitcoin’in 2 saatlik grafiğinde ise mavi kutu ile belirtilen dağıtım aşamasından devamında sert bir düşüş gerçekleşti. Belirli bir range içerisinde hareketlerine devam eden Bitcoin, düşüş yaşadıktan devamında yeni bir düşük dip uyguladı ve Fibonacci ayarlamasinin 0,786 seviyelerine görecek şekilde yükseldi ve zirve bir tepe yapamadan tekrar düşüş yaşadı. 2 saatlik grafikte 29300 seviyeleri güzel bir destek görevi görürken 32000 abd ABD parasıı seviyeleri direnç olarak çalışmaktadır.
Bitcoin’in 15 dakikalık grafiğinde ise belirli bir range aralığında hareketlerine devam ediyor. Range’in ardünün likidite temizliğini uyguladıktan devamında düşüş yaşayan Bitcoin, bu seferde alt bölgede benzer bir hareket sergilekonumek yukarı yönlü hareket etti. Henüz yeni bir zirve tepe yapamayan Bitcoin’in 30600-30700 seviyesi direnciyken 29900-30000 seviyesi ise destek görevi görmektedir. 30185 abd ABD parasıı ile günü açan Bitcoin yazım esnasında bu seviyenin altında bulunuyor. 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan havadisdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!