Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bloomberg Analistinden Bitcoin ve Ethereum Karşılaştırması: Hala En İyi Aday

Bloomberg kıdemli çalışani Mike McGlone, kripto paralar arasında Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans sergilemek için en iyi adzamanın hala Ethereum (ETH) olduğunu düşünüyor.

Mike McGlone Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide, Ethereum ve Bitcoin’in piyasa performanslarını karşılaştırdı. McGlone, Ethereum’un Bitcoin’e karşı yükselen performansının 2022 yılındaki deflasyondan etkilenmediğini ve süreç içerisinde daha fazla destek eriştiğını ifade etti. Bununla birlikte Ethereum’un yıllık volatilitesinin Bitcoin’den yaklaşık 1,3 kat fazla olmasına rağmen Ethereum fiyatının yükseliş hakimiyetini kaybetmediğinin altını çizdi.

Yaklaşık 0,08 oranında fiyatlanan ETH/BTC paritesinin mevcut meselemunun, Nasdaq 100 hisselerinin %20 daha zirve olduğu Mzamanıs 2021 ile aynı seviyede olduğunu belirten çalışan, bu durumu Ethereum’un başarısı olarak yorumladı. McGlone’e göre bu veriler kripto para piyasasının ikinci sırasında konum alan Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla daha iyi performans gösterme eğilimini temsil ediyor:

Nasdaq’ta bu yılki %30’luk düşüş, Ethereum’da 16 Aralık’a görecek şekilde yaşanan yaklaşık %65’lik bir düşüş de dahil olmak üzere, piyasa doğal gel-git döngüsünü yaşıyor. Bizim çıkarımımız enflasyon baskılarının ortasında risk varlıklarına geri dönüş yaşanırsa, Ethereum’un daha iyi performans göstermeye devam etmesi olasıdır.