Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Meclisteki kavgadan zaman en yenira merak meselesu olmuştu! AK Parti’nin teklifine yeşil ışık yaktılar: “İYİ Parti’nin ortak görüşü evet yönünde”

AK Parti’nin hazırladığı başörtüsüne ilişkin Anayasa değişikliği teklifine CHP katılmayacağını açıkladı. İYİ Parti’nin destek verip vermeyeceği ise merak meselesu oldu. Mecliste yaşanan yumruklaşma iki parti arasındaki gerilime tuz biber ekti. Ancak İYİ Parti, “teklif metninde değiştirilmesi gereken bazı temel hususlar, ifadeler olduğunu” düşünürken partinin sözcüsü Kürşad Zorlu ” GİK’te çoğunluğun eğilimi olumlu bir kanaat içerisinde olduğumuz ve evet yönündedir” konuşmasında bulundu.

AK PARTİ’NİN TEKLİFİ İYİ PARTİ’NİN GİK TOPLANTISINDA MASAYA YATIRILDI

Zorlu, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

AA-20221212-29718822-29718819-IYI_PARTI_SOZCUSU_ZORLUDAN_BASORTUSUNE_YONELIK_ANAYASA_DEGISIKLIGI_TEKLIFI_ACIKLAMASI

AK Parti tarafından TBMM’ye sunulan Anayasa değişikliği teklifinin İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nda (GİK) değerlendirildiğini açıklayan Zorlu, ülke ve milleti yakından ilgilendiren kritik meselelarda partinin yetkili kurullarıyla en yeniuç almzamanı gelenek haline getirdiklerini belirtti.

“GİK’TE İKİ HUSUSUN ALTI ÇİZİLDİ”

Konuyu etraflıca değerlendirme fırsatı bulduklarını vurgulayan Zorlu, şunları kaydetti:

“GİK’te iki hususun altı çizildi. Bu metinde riskli gördüğümüz, ileride problem yaratacağını düşündüğümüz bazı temel hususlar, ifadeler var. Bunların değiştirilmesi gerekmektedir. GİK’ten çıkan birinci eğilim, ortak görüş budur. GİK’te çoğunluğun eğilimi olumlu bir kanaat içerisinde olduğumuz ve evet yönündedir. Anayasa değişikliklerinde gizli oylama olması sebebiyle burada bağlzamanıcı bir en yeniuç, grup en yeniuçı alamıyoruz.”

thumbs_b_c_6a3addef2f9a63f49810a6e80051b00d

AKŞENER KURMAYLARINI TOPLAYACAK

Zorlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in önümüzdeki zamanlarda milletvekilleri ve parti kurucular kurulu ile bir araya geleceğini ve yetkili kurulların Anayasa değişikliği metni üzerindeki eğilimini etap etap paylaşacaklarını ifade etti.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Asgari ücrette çok konuşulacak rakamlar! Çalışmalar yapıldı, teker teker açıklandıAsgari ücrette çok meseleşulacak rakamlar! Çalışmalar edildi, teker teker açıklandı
Avrupa'da Eva Kaili depremi! Avrupa’da Eva Kaili depremi!
Bakan Soylu'yla CHP'li Altay arasında sahte evlilik tartışması!Bakan Soylu’yla CHP’li Altay arasında sahte evlilik tartışması!