Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Borsalar Terra’ya desteğini yeni LUNA tokeni listelekonumek gösteriyor

Kripto alım satım platformları, çöken Terra ağının yeniden canlandırılmasını Terra’nın aynı adlı yeni tokeni LUNA’yı listelekonumek destekliyor.

HitBTC borsası, çarşamba günü Twitter’da ettiğı duyuruda Terra’nın yeni zincirinin tokeni Luna’nın 27 Mzamanis’tan işe koyulyarak platformda listeleneceğini açıkladı.

Diğer yandan, Terraform Labs de 27 Mzamanis’ta protokolü yeniden işe koyultmaya hazırlanıyor. Eski zincirin adı Terra Classic olarak değiştirilirken, yeni zincir ise yalnızca Terra veya Terra 2.0 olarak adlandırılacak. Terraform Labs, yeni zincirin bir hard fork değil, Terra Classic ile aynı geçmişe sahip olmayan bir yaratılış blokundan işe koyulyacak yepyeni bir zincir olacağını açıkladı.

Terra’nın yeni tokeninin de adı için Luna’da en yeniuç kılındı ve eski tokenin adı Luna Classic (LUNC) olarak değiştirildi.

Cointelegraph’ın havadisine göre Terraform Labs CEO’su Do Kwon, daha önce yeni Terra zincirinin algoritmik stablecoin TerraUSD (UST) olmadan oluşturulmasını ve LUNA sahipleri, UST sahipleri ve Terra Classic uygulama geliştiricilerine LUNA airdrop yapılmasını teklif1 etmişti.

Teklif topluluktan hemen destek gördü ve Terra doğrulzamanicılarının yüzde 91’i, Terra’nın “yeniden doğuşu” lehine oy verdi. Topluluk oylaması hala devam ediyor ve oy verenlerin yaklaşık yüzde 67’si, Terra’nın Terra 2.0 olarak yeniden faaliyete geçirilmesini destekliyor.

Terra ağının yeniden doğuşu üzerine oylama. Kaynak: Terra Station

HitBTC, Terraform Labs ile iş birliği yapmak isteyen tek borsa değil. Binance de LUNA ve UST’nin çöküşünden etkilenen platform kişisilarına yardımcı olmak için “kurtarma planında Terra ile yakın iş birliğinde çalışacağını duyurdu.