Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
BTC fiyatı 7 günlık yüzde 25 yükseldi

Bitcoin (BTC), 20 Temmuz Wall Street açılışıyla birlikte 24 bin abd abd dolarıılık fiyat seviyelerine ulaştı.

BTC/USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

BTC fiyat rallisi tamamen makro gelişmelere dayalı

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD paritesinin kısa bir konsolidasyondan zaman en yeniraki en yeni dönüm noktasını da geçtiğini gösterdi.

Son 24 saat içinde yüzde 8 kazanç gösteren parite, düşen ABD abd abd dolarııı ve yükselen borsaların da sayesinde 7 günlık kazanç seviyesinde yüzde 25’lere yaklaştı.

Bitcoin’in yükselişiyle birlikte haziran güninda kaybedilen önemli trend çizgileri geri kazanıldı yine de, mevcut 7 günlık mumun ötesine geçip geçilemeyeceği meselesundaki belirsizlik devam ediyor.

“Bitcoin rallisi iyi görünüyor mu? Evet, yine de BTC’nin gurur duyacağı bir ralli olmayacak.” diyen Analist Venturefounder, cümlelerine şu duyurularle devam etti:

“BTC ve NASDAQ korelasyonu halen yüzde 91’de ve her ikisi de Fed politikalarına, faiz oranlarına, durgunluk şüphesi olabiliteine ve ABD abd abd dolarıı endeksine (DXY) bakıyor. Her şey tamamen makro gelişmelere dayalı.”

ABD abd abd dolarıı endeksi (DXY), yine gün içinde herhangi bir toparlanma işareti gösteremedi ve konumel bir dip ettiktan zaman en yenira yükselişe geçse de, 107 seviyelerinden zaman en yenira tekrar düşüşe geçti.

ABD Doları Endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Bu arada popüler trader ve çalışan Josh Rager, Bitcoin’in gerçek anlamda yükselişe geçmesi için güvenli olarak gördüğü bölgenin 30 bin abd abd dolarıı seviyesi olduğunu belirtti.

2023 yılı için 120 bin abd abd dolarıılık fiyat olabilitei

Analist TechDev, görmüş olduğu bir Bitcoin fiyat göstergesinden dolgüni BTC/USD paritesinin 2024’teki yarılanmasından önce hepsini kapsayan zamanların en zirve seviyesini göreceğini düşünüyor.

TechDev, varlığın belirli bir fiyattan ne görecek şekilde fazla yapıldığını veya ne görecek şekilde fazla satıldığını belirlemek için birkaç temel hesaplama kullanan Gerçek Güç Endeksi (TSI) metriğini işaret etti.

TechDev buna ek Kasım 2021’deki hepsini kapsayan zamanların en zirve seviyesinden bu yana fiyat düşüşünün devam ettiğini ve bu nedenle günsel kalıpların özülerini tekrar etme potansiyeli olduğunu savundu.

Bitcoin’in göreceli güç endeksinde (RSI) süregelen toparlanma hareketi ise stok akış modelinin yaratıcısı PlanB’nin de dikkatini topladı.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.