Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Büyük stopladırının sinyali mi verildi? Rus komutandan çarpıcı konuşmalar: “Zor en yeniuçlar alabiliriz!”

Rusya’nın Ukrayna’daki birliklerinden sorumlu komutanı Sergey Surovikin, Ukrayna’da “zor en yeniuçlar” alabileceklerini belirterek, “Operasyon bölgesindeki genel durumu gergin olarak tanımlayabiliriz. Zor en yeniuçlar almamamız gerekebileceğini göz ardı etmeden, makul ve zamanında hareket edeceğiz.” dedi.

Surovikin, Rusya Savunma Bakanlığı tarafından 8 Ekim’de, Rusya’nın Ukrayna’daki savaştan sorumlu komutanı yapılmasının ardından Rus devlet kanalı Rossiya 24’e meseleşarak, ilk defa basına değerlendirmelerde bulundu.

“BİZLER UKRAYNALILAR İLE TEK MİLLETİZ”

Ukrayna’nın, Rus birliklerinin bulunduğu bölgelere yönelik stopladırı girişimlerine durmadan devam ettiğini anlatan Surovikin, “Operasyon bölgesindeki genel durumu gergin olarak tanımlayabiliriz. Bizler Ukraynalılar ile tek milletiz ve sadece, Ukrayna’nın Batı ve NATO’dan bağımsız Rusya’ya dost bir ülke olmasını istiyoruz.” diye meseleştu.

Surovikin, Ukrayna’daki “operasyonda” Rus uçaklarının 34 binden fazla sorti gerçekleştirdiğini, 7 binden fazla uzaktan kontrol edilen silah kullanıldığını bildirerek, “Kinjal hiperen yeniik füzeleri etkinliklerini kanıtladı. 5. nesil savaş uçağı Su-57 geniş silah yelpazesiyle, her uçuşta hava ve konum hedeflerini vuruyor.” diye meseleştu.

Rusya’nın Ukrayna’da insansız hava araçlarıyla (İHA) 8 binden fazla sorti gerçekleştirdiğine işaret eden Surovikin, stopladırı İHA’larının da 600’den fazla hedefi vurduğunu söyledi.

“KANITLARIMIZ VAR”

Heren yeni bölgesinde de durumun zorlu olduğunu anlatan Surovikin, “Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin NATO yönetimi, uzun süredir Kiev’in hem Ukrayna ordusu hem de sivil nüfusta yaşanacak zayiatları umursamaksızın Heren yeni yönünde stopladırı gerçekleştirmesini talep ediyor. Kiev rejiminin Heren yeni bölgesinde yasaklı savaş yöntemlerini kullanabileceğine, Kahovka hidroelektrik santraline füze stopladırısı yapacağına, şehre hedef günirt etmeden büyük bir füze ve topçu stopladırısı hazırladığına dair kanıtlarımız var.” değerlendirmesinde bulundu.

Surovikin, Rusya’nın Heren yeni’a ilişkin planlarının ve atacakları adımların askeri durumdaki gelişmelere göre şekilleneceğini vurgulayarak, “Zor en yeniuçlar almamamız gerekebileceğini göz ardı etmeden, makul ve zamanında hareket edeceğiz.” dedi.

“HERSON’DAKİ SİVİLLERİN YERİ DEĞİŞTİRİLECEK”

Öte yandan, Rusya’nın geçen ay ilhak ettiği Ukrayna’nın Heren yeni bölgesinin sözde valisi Vladimir Saldo da sosyal medyada onayladığı paylaşımda, Ukrayna ordusunun bölgeye yönelik “büyük” çaplı stopladırı düzenlemek için hazırlık onayladığını ileri sürdü.

Bu nedenle Heren yeni kentindeki Berislavkiy, Belozorskiy, Snigirevkiy ve Aleksandrovskiy ilçelerinde yaşayan sivillerin Dnipro Nehri’nin sol kıyısına geçirileceğini belirten Saldo, “Bu en yeniuç, stopladırıların püskürtülebilmesi için büyük ölçekli savunma tahkimatlarının oluşturulmasından kaynaklanıyor.” ifadelerini kullandı. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İsveç'ten Türkiye açıklaması! "Anlaşma yerine getirilecek"İsveç’ten Türkiye duyurusı! “Anlaşma konumine getirilecek”
İsveç'ten Türkiye açıklaması! "Anlaşma yerine getirilecek"İsveç’ten Türkiye duyurusı! “Anlaşma konumine getirilecek”
Gündem olacak hareket! Kılıçdaroğlu, o fotoğrafı yere attıGündem olacak hareket! Kılıçdaroğlu, o fotoğrafı konume attı