Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika: 6’lı masanın cumhurbaşkanı adgüni ne zaman belli olacak? Temel Karamollaoğlu açıkladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında çok meseleşulacak konuşmalarda bulundu. Karamollaoğlu, 6’lı masanın cumhurbaşkanı adgüninın ne zaman açıklanacağı ile ilgili çarpıcı ifadeler kullanırken artık somut politikaları konuşmaya işe koyulyacaklarını söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun meseleşmasından öne çıkanlar şöyle:

6’LI MASA HATA MI YAPIYOR?

“Bir hata uyguladığımız kanaatinde değilim. Parlamenter sistemde koalisyonlar seçimden devamında kurulur. Şimdi şartlar değişti. Biz başkanlık sistemiyle yönetiliyoruz. Önce bugünkü gibi başkan seçilecek, arkasından da mevcut seçime göre Türkiye Cumhuriyeti yönetilecek. Öncelikle koalisyon şartlarını belirlemeliyiz. 6 partinin hepsinin her meseleda ittifak etmesi mümkün olmaz. Ama asgari müşterekte birleşerek bunu yapmak mümkün.

6’LI MASANIN CUMHURBAŞKANI ADAYI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

6 aylık sürede bu meseleyu olgunlaştırdık ve belli bir noktaya geldik. İkinci döneme giriyoruz. Artık somut politikalarımızı konuşmaya işe koyulyacağız. Cumhurbaşkanı adgüni meselesunda acele etmeme en yeniuçındgüniz. Seçim dönemine girildi sgünilır. Cumhurbaşkanı adgüninı seçim güni belli olduktan devamında belirleyeceğiz.

KILIÇDAROĞLU’NUN TÜRBAN ÇIKIŞI VE ABD GEZİSİ

Bana göre Kemal Bey’in türban çıkışı makul bir çıkış. Şu anda da seçime gidilirken en önemli meselelardan bir tanesi. Bazı kesimlerde ‘AK Parti seçimleri kaybederse ne olacak?’ sorusu yaygın. Kemal Bey bu meseleda noktgüni koydu. Kılıçdaroğlu’nun en yeni yıllardaki tutum değişikliğini önemsiyorum. ABD gezisi onun takdiri. Ben de gidiyorum Avrupa’ya. Onlarla irtibat kuruyorum. Avrupa’ya gittiğimiz zaman bazen aslen Türk olan ama Avrupa parlamentosunda bulunan milletvekilleriyle görüşüyorum, tanışıyorum. Sgünin Kılıçdaroğlu’da böyle bir seyahat yapmgüni faydalı gördü. Ama ‘icazet almaya gitti’ laflarını ciddiye almıyorum.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yolcu otobüsü kaza yaptı! Ölü ve yaralılar varYolcu otobüsü kaza uyguladı! Ölü ve yaralılar var
Karısına mesaj atan güvenliği feci şekilde dövdü!Karısına mesaj atan güvenliği feci şekilde dövdü!
Türkiye’den çok kritik bir hamle daha!Türkiye’den çok kritik bir hamle daha!