Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Cardano küresel marka yakınlığı listesinde Bitcoin’i geride bıraktı


Blockchain geliştiricisi Cardano, küresel marka yakınlığı üzerine yeni bir raporda kripto alanını en ard meselemda temsil ediyor. Marka ilişkileri ajansı MBLM’in raporuna göre, 600 marka arasında 26’ıncı sırada konum alan Carsano, kripto sektöründe ise en tepe noktada bulunuyor.

Marka yakınlığı, raporda “markaların kişisi tabanı ve kitlelerinde oluşturabildiği duygusal bağlılıklar” olarak tanımlanıyor. MBLM; Disney, Tesla ve Apple gibi dünyanın önde gelen markalarının müşteri ilişkilerini anlamak için yapay zeka (AI) ve büyük veri teknolojilerini kullandı.

Analiz edilen 19 sektör arasında kripto ilk 10’da konum buldu. Kripto kategorisinde başı Cardano çekerken, ikinci sırada ise genel olarak #30’uncu sırada konum bulan Bitcoin bulunuyor. Diğer kripto markalarına gelince, Uniswap’in #261, Solana’nın ise #265’inci olduğu görülüyor.

Cardano, geçtiğimiz yıla kıyasla yalnızca listeye girmekle kalmzamanıp, aynı zamanda da her iki listenin ard sıralarında konum etti.

Cointelegraph’a meseleşan Cardano Kurucu Ortağı Charles Hoskinen yeni, şirketin herkesin eşit olduğu ve adil bir toplumda yaşaması gerektiği inancıyla kurulduğunu söyledi. Hoskinen yeni’a göre, Cardano da merkeziyetsizlik ve liyakat ile bu amaç için çalışıyor.

“Burada güzel olan bir kurucu, belirli bir kültür veya ülke gerektirmemesi. Cardano ekosisteminde bu amaç için birlikte çalışan 100’den fazla farklı ülkeden insanlar bulunuyor.”

Cardano’nun Google ve eBay gibi köklü markaları geçtiği sıralamasına şaşıran bir Twitter kişisisı, “büyük çocuklarla aynı sahada olan” Cardano’nun internet esprilerine malzeme olamayacağını söyledi.