Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Chainlink yeni entegrasyon ile Moonbeam geliştiricilerine fiyat verisi sağlayacak


Merkeziyetsiz kahin ağı Chainlink (LINK), Chainlink Price Feeds (Chainlink Fiyat Akışları) adlı hizmetini Polkadot (DOT) tabanlı akıllı sözleşme parachain’i (paralel zincir) Moonbeam’e entegre etti. Chainlink, yeni entegrasyon ile Moonbeam geliştiricilerine veri akışı sağlamzamanı amaçlıyor.

Chainlink ekibi, Cointelegraph ile paylaşılan basın bülteninde Moonbeam hamlesinin platformdaki geliştiricilere birçok farklı borsadan derlenen fiyat bilgilerine erişim olanağı sunacağını açıkladı. DeFi geliştiricileri böylece merkeziyetsiz uygulamalarında (DApp) fiyat doğruluğunu yakalayabilecekler.

Moonbeam Kurucusu Derek Yoo, varlık fiyatlarına zincir dışı erişimin DeFi’da birçok kullanım alanı olduğunu, fakat en zorunun fiyat verilerine stopladırıya veya bu verilerin manipüle edilmesine direnç gösterebilmek olduğunu söyledi. Yoo, Chainlink’in bu sorunu çözebileceğini ve platformdaki DeFi geliştiricilerine yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Chainlink yöneticilerinden Niki Ariyasinghe de Moonbeam geliştiricilerine desteklerini dile getirdi. Yöneticiye göre Polkadot geliştiricileri, yeni entegrasyon ile birbirine bağlı DeFi platformları arasında yeni kullanım alanları yaratabilecek.

LINK fiyatı, haziran başında ekibin duyurduğu yeni yol haritasının ardından düşüş trendini en yenilandırdı ve 9 birima fırladı. Proje ekibi, Chainlink Economics 2.0’a LINK staking özelliğinin dahil edildiği havadisini de müjdeledi.