Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Çin’in Shenzhen şehri 30 milyon dijital yuan dağıtacak

Shenzhen şehri, konumel havadis ajansı Shanghai Securities News’ün havadisine göre tüketici harcamalarını yeniden canlandırmak amacıyla konumlilere 30 milyon dijital Çin yuanını (e-CNY) airdrop yoluyla dağıtacak.

Airdrop, Shenzhen şehri ve Çin’in öncü yemek teslim uygulaması Meituan Dianping iş birliğinde gerçekleştirilecek. Yönergelere göre, kişisiların ilk önce Meituan uygulamasına giriş yapması ve teşvik programına kaydolması gerekiyor. Sonrasında yapılacak çekilişi kazananlara ise e-CNY ödülü dağıtılacak.

Seçilen kişisilara dağıtılacak e-CNY, devlete ait dijital parzamanı kabul eden 15 binden fazla iş konumi terminalinde harcanabilecek. Çin Halk Bankası, daha önce e-CNY’nin bölgesel ekonomileri ilerletme ve seçili finansal hizmetlerinin verimliliğini artırmada potansiyel bir araç olduğunu söylemişti. Meituan’dan kaynaklar ise e-CNY’nin harcamzamanı artırma ve konumel işletmeleri canlandırmada kritik bir rol oynayacağını düşünüyor. 

Shenzhen, mevcut durumda sakinlerinin belediye vergileri ve ödemelerini e-CNY ile yapabildikleri üç Çin şehrinden biri meselemunda.