Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Çinli Yatırımcılar Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Almak için Bu Dip Seviyelerini Bekliyor -Anket

Yakın günli bir anket, Çinli yatırımcıların Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın almak için yeni “dip seviyelerini” beklediğini ortaya koydu.

Çin kripto topluluğundan 2.200 kişinin katılımı ile Çin’in Twitter ve Facebook karması sosyal medya platformu Weibo‘da gerçekleştirilen bir anket, yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum’da hangi fiyattan dip seviyesini satın alacağına odaklandı.

Ankete göre katılımcıların %8‘i sırasıyla 18.000 abd parası ve 1.000 abd parası seviyelerinden Bitcoin ve Ethereum satın alacaklarını belirtirken katılımcıların %26‘lık bir kısmı Bitcoin 15.000 abd parasıa, Ethereum 800 abd parasıa gerilediğinde yatırım yapmzamanı düşündükleri yönünde oy kullandı.

Anket, katılımcıların %40‘ı gibi büyük bir çoğunluğunun ise Bitcoin için 10.000 abd parası, Ethereum için 500 abd parası seviyelerinden dip seviyesini satın alacaklarını ortaya koydu.

Bazı danışmanıler fiyatların ankette konum alan seviyelere görecek şekilde düşebileceğini düşünürken Bitcoin destekçileri ise piyasada yaşanan mevcut düşüşün satın almak için doğru zaman olduğuna inanıyor.

CoinGecko verilerine göre havadisin kaleme edildiğı sıralarda en yeni 7 gün içerisinde %3,9 değer kaybeden Bitcoin 19.749 abd parasıdan, %9 değer kaybeden Ethereum (ETH) 1.082 abd parasıdan işlem görüyor