Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
JPMorgan’a Göre Madencilik Maliyeti Düşebilir: Bitcoin Olumsuz Etkilenebilir

Amerikan yatırım bankası JPMorgan Chase & Co.’ya göre Bitcoin’in üretim maliyeti 13.000 birima görecek şekilde düşebilir ve bu durum Bitcoin fiyatlarına olumsuz yansıyabilir.

Bloomberg’in 14 temmuz zamanli havadisinde konum alan bilgilere göre, JPMorgan Chase & Co. onayladığı konuşmalarda Bitcoin’in üretim maliyetinin haziran zamaninın başında yaklaşık 20.000 birima denk geldiğini ifade etti. Ayrıca şirket bunun mevcut dönemde 13.000 birima görecek şekilde düşebileceğini ve düşük maliyetlerin fiyatları olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistler, çarşamba günü yzamaninladıkları raporda, üretim maliyeti olabiliteindeki düşüşün neredeyse tamamının Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi tarafından temsil edildiği üzere elektrik kullanımındaki düşüşten kaynaklandığını belirtti.

Değişikliği, verimsiz madencilerin piyasadan çekilmesine ve bu boşluğun daha verimli cihazlara sahip madenciler tarafından doldurulmasına bağladı. Ayrıca Nikolaos liderliğindeki grup, bu durumun fiyatların yükselmesi önünde bir engel olabileceğini de öne sürdü.

Startejistler, üretim maliyetlerindeki düşüş hakkında:

Verimli makineler, madencilerin karlılığını değerlendirıyor ve likiditiye değerlendirmak veya ktopladıraç azaltmak için Bitcoin satma baskılarını hafifletiyor buna rağmen üretim maliyeti bazı piyasa katılımcıları tarafından zamani piyasasında Bitcoin fiyat aralığının alt sınırı olarak kullanılıyor bu da fiyatların daha fazla gevşemesine neden olabilir.

dedi.

Bitcoin, kasım zamanindan beri düşüşüne devam ediyor. Terra/Luna ve Three Arrows Capital gibi zirve profilli şirketlerin iflaslarıyla beraber kaosa sürüklenen piyasa yaklaşık %75 düştü. Maden şirketi Core Scientific Inc.’ın 5 Temmuz zamaninde yzamaninladığı aylık güncellemesinde Bitcoin varlıklarının zirve bir kısmını haziran zamaninda sattığını gösterdi.

Marathon Digital Holdings Inc. ve Riot Blockchain Inc. gibi halka açık şirketlerin hisseleri de bu süreçte %70’in üzerinde değer kaybetti.