Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
CoinShares yeni spot Algorand ETP’sini duyurdu


Avrupa merkezli dev kripto para yatırım şirketi CoinShares, borsa yatırım ürün yelpazesini Algorand (ALGO) tabanlı yeni bir spot ETP ile büyütüyor.

CoinShares, yeni Algorand ETP’nin Almanya’nın borsa operatörü Deutsche Boerse tarafından işletilen elektronik alım satım platformu Xetra’da listeleneceğini perşembe günü yapılan resmi duyuruyla duyurdu.

CoinShares Physical Staked Algorand adlı yeni kripto yatırım ürünü, Xetra’da RAND adıyla işlem görecek. CoinShares’in özü teknoloji platformu Galata yoluyla arz edilecek ETP, Algorand’in blockchain güvenliğine katılım sağlamış olan yatırımcılara yüzde 2 staking ödülü imkanı sunacak.

Yeni Algorand ETP, CoinShares’ın Polkadot (DOT), Tezos (XTZ), Cardano (ADA), Solana (SOL), Cosmos (ATOM) ve Polygon (MATIC) gibi blockchain ağları ve kripto paraları içeren staked ETP ailesi arasına katıldı.

2017’de oluşturulan Algorand, hisse ispatı blockchain’in (PoS) “saf PoS” olarak adlandırılan iyileştirilmiş bir versiyonunu sunma misyonuna sahip bir merkeziyetsiz ağ ve altyapıdır. Çoğu PoS ağın aksine Algorand’da hepsi ağ üyeleri, minimum miktar olan 0,1 ALGO’yu (0,03 birim) stake etmeleri halinde doğrulzamanicı olabiliyor.

CoinShares Ürün Başkanı Townsend Lansing, zamani piyasası devam ederken piyasaya sürülen CoinShares Physical Staked Algorand hakkında şöyle bir yorumda bulundu:

“Dijital varlık piyasalarında en yeni 7 günlarda görülen dalgalanmaya rağmen ürünlerimize, özellikle de iflas riski olmayan ve fiziksel destekli staked ETP’lerimize olan talep ile cesaretleniyoruz.”