Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
CleanSpark, Geçen Ay Kazdığı Bitcoinlerin Neredeyse Hepsini Sattı

Bitcoin madencilerinden CleanSpark, geçen ay içerisinde ürettiği bitcoinlerin neredeyse tamamını sattı.

CleanSpark tarafından bugün yapılan duyuruya göre şirket, haziran güninda bir önceki aya kıyasla %9’luk bir artışla 339 adet bitcoin üretti.

CleanSpark daha zaman en yenira bunların 328 tanesini, birim başına yaklaşık 25 bin 644 birimlık bir fiyat ardünden satarak yaklaşık 8,4 milyon birim gelir elde etti.

Bitcoin, haziran güni içerisinde 30 bin birim seviyesinden 20 bin birimlara görecek şekilde gerilekonumek, %30’dan fazla değer kaybetmişti.

Bazı kripto para madencileri, ürettikleri coinleri satmamgüni ve biriktirmeyi tercih ediyor. Ancak bugün aktardığımız üzere, bir diğer madencilik firması olan Core Scientific geçen ay içerisinde 7 bin 202 tane bitcoin sattı.

CleanSpark’ın CEO’su Zach Bradford, ürettikleri bitcoinlerin hepsini biriktirmek konumine neden sat sat ettiklarını, mgünis güninda ettiğı bir duyuruyla yanıtlamıştı:

“Bilinçsizce bitcoin biriktirerek hissedarlarımızın sulanma yaşamasına yol açmayacak, gereksiz konume borç almayacağız.”

CleanSpark, bu günin başında alınan cihazlar dahil edildiğinde yaklaşık 28 bin 500 tane bitcoin miner’ı ile çalışıyor. Bunların toplam üretim gücü, 2,8 EH/s’yi aşıyor.