Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Milyarder Tim Draper: İnsanlar Dolardan Kaçıp Bitcoin (BTC) Satın Alacaklar

Girişim kapitalisti Tim Draper, Bitcoin’in (BTC) en yeni zamanlarda yaşanan kripto para zamanı piyasasına rağmen kitlesel olarak benimseneceğinden emin olduğunu açıkladı.

Coinbase, Hotmail, Skype, Tesla ve Twitter‘da  birçok yatırımcıdan önce meselemlanan ve pozisyon alan risk sermayesi yatırımcısı Draper, kripto para camiasındaki çöküşü 1929 yılında Wall Street üzerinde yaşanan krize benzetiyor. Fakat aynı zamanda Bitcoin’in bunun ardesinden gelebilecek görecek şekilde güçlü bir teknolojik yapısı olduğunu ifade ediyor.

Draper yeni bir röportajında, genel halkın Bitcoin’in günlük satın alımlar için uygun bir seçenek olduğunu anladığında kripto paraları büyük ölçüde kullanmaya işe koyulyacaklarını söyledi. Röportajın devamında duyurularine şu şekilde devam etti:

Büyük kitleler çok yakında kripto para piyasasına gelecekler ve bir kez geldiklerinde hepsi bir anda gerçekleşecek.

Yiyeceklerinizi, kıyafetlerinizi ve evinizi Bitcoin ile alabileceğiniz zamanları bir düşünün. İtibari para birimine sadık kalmak için hiçbir neden olmazdı çünkü o görecek şekilde iyi değil, bir tür siyasi güce bağlı ve bankalardan geçmesi gerekiyor. Bitcoin çok daha az sürtünmeye sahip ve aynı zamanda küresel.

Draper, tüketicilerin zaman içinde abd parasıa olan güvenini kaybedeceğini ve bunun konumine Bitcoin’i daha makul bir seçenek olarak görüp yatırımlarını bu yöne çevireceklerini ön görüyor.

Ben Bitcoin’e en yeniuna görecek şekilde inanan biriyim. Yıllar boyunca Bitcoin almaya devam ettim ve bir noktada abd parasıdan bir tür kaçış olacağını hissediyorum.

Milyarder Draper, daha büyük hükümetler Bitcoin’i bir tehdit olarak görürken, ekonomik olarak daha güçsüz ülkelerin Bitcoin’in sunduğu finansal fırsatları göz önünde bulunduracağını da duyurularine ekledi.