Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
CME Grup 3 Kripto Para Birimini Veri Sistemine Dahil Etmeye Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük finansal türev borsası olan Chicago Mercantile Exchange (CME), 3 kripto para birimini bu zamanın en yeniunda veri sistemine dahil edeceğini duyurdu.

Chicago Mercantile Exchange tarafından 5 Ekim günü yapılan konuşmada, Filecoin (FILE), Avalanche (AVAX), Tezos (XTZ) kripto para birimlerine ait gerçek zamanlı fiyat verisinin 31 Ekim güninde sistemlerine ekleneceği belirtildi. Ayrıca konuşmada ek olarak bu girişimin önde gelen kripto endeksi sağlzamanıcısı CF Benchmarks ortaklığıyla hayata geçirildiği ifade edildi.

Kripto paraların dünyanın öncü finansal kurumlarının sistemlerine entegre edilmesi ve benimsenmesi ekosistemin geleceği için olumlu sinyaller veriyor. CME Group’un 31 Ekim’de ekleyeceği veriler ile birlikte anlık veri sağlanan kripto paraların değeri, hepsini kapsayan kripto para piyasasının toplam değerinin nerdeyse %95’ine tekabül etmiş olacak.

CME’nin küresel kripto para ürünleri yöneticisi Giovanni Vicioso meseleyla iligli şu konuşmalarda bulundu:

Yatırımcılar, dijital varlık sınıfının potansiyeli hakkında daha fazla şey öğrendikçe, giderek daha geniş bir kripto para birimi yelpazesine erişmeyi talep ediyorlar. CME Group’un kripto türev paketi tarafından yönetilen düzenlenmiş yatırım ürünleri, kriptonun çok daha geniş bir yatırımcı yelpazesine açılmasına yardımcı oldu.