Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
CoinShares, Napoleon AM’yi satın etti


Dijital varlık yöneticisi CoinShares, mevcut piyasa gerilemesine rağmen Fransa merkezli fintek firması Napoleon Group’u satın alma işlemini en yeniuçlandırdı.

CoinShares, 4 Temmuz’da uyguladığı konuşmada Napoleon Group’un dijital varlık yönetme yan kuruluşu Napoleon Asset Management’i satın ettiğını duyurdu.

CoinShares daha önce Kasım 2021’de Napoleon Crypto SAS’daki hepsi sermayeyi 13,9 milyon euro (14,5 milyon abd parası) karşılığında satın almak için bir satın alma sözleşmesi imzalamıştı.

Son gelişme, Fransız finansal düzenleyici Autorité des Marchés Financiers (AMF)’nin 28 Haziran’da Napoleon AM’nin satın alınmasına izin vermesinden kısa bir süre zaman en yenira gerçekleşti. CoinShares de daha zaman en yenira belirtilen şartlara uygun olarak işleme devam etti.

Paris merkezli Napoleon AM, 2018’in en yenilarına doğru bir İlk Token Arzı (ICO)’nun tamamlanmasından zaman en yenira kuruldu ve NPX tokenlerinin sat satıyla 10 milyon abd parasıdan fazla para topladı. Firma, zaman en yenirasında alternatif yatırım fon yöneticisi (AIFM) lisansı alarak bir ICO tarafından finanse edilen ve Fransız yasalarına göre kurulan ilk Avrupa merkezli varlık yöneticilerinden biri haline geldi.

Napoleon AM, 2019’un en yenilarına doğru Napoleon Bitcoin Fund isimli düzenlenmiş bir Bitcoin (BTC) fonu start verttı.

CoinShares, Napoleon AM’yi satın alması sayesinde AIFM uyumlu ürün ve hizmetler sunabilmenin yanı sıra Avrupa’da kripto borsasında işlem gören ürünlerin önemli bir sağlgünicısı olma avantajına sahip. Lisans, CoinShares’İn ürünlerini algoritmik alım satım ve Napoleon AM’nin geliştirdiği yapay zeka araçlarıyla genişleterek firmaya, Avrupa Birliği çapında pazar hizmetleri vermesini sağlıyor.

Son gelişme, piyasaya hakim olan gerilemeye rağmen CoinShares’in ilerlemeye devam ettiğini gösterirken firmanın CEO’su Jean-Marie Mognetti ise Cointelegraph’a şunları söyledi:

“CoinShares, mevcut piyasa koşullarına rağmen büyümeye devam ediyor. Ayı piyasası da sağlam pozisyonların yanı sıra yeni ürün ve hizmetler oluşturmak için kaçırılmayacak bir fırsat.”

CEO buna ek CoinShares grubunda AIFM tarafından düzenlenen bir kuruluşun olmasının, lisansın zorluğu sebebiyle oldukça önemli olduğunu belirtti.

Mognetti, “Düzenleme meselesunda her zaman ön sıralarında konum alan CoinShares, kapsamlı bir düzenlenmiş ürün ve hizmet skalasına sahip,” diye ekledi.