Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Cointelegraph Türkiye’nin DeFine programı ilk bölümüyle yzamanında!


Cointelegraph Türkiye’nin yeni programı DeFine’ın ilk bölümü yzamanınlandı. Programa dYdX Ülke Başkanı Doruk İşmen ve blockchain ve kripto yazarı Turan Sert meselek oldu.

İkili, 11-14 Ekim zamanlerinde Kolombiya’nın başkenti Bogotá’da gerçekleştirilen ve Doruk İşmen’in katıldığı Ethereum geliştirici etkinliği Devcon’u, etkinlikte tartışılan meseleları ve yakın zamanda yaşanan iki büyük siber stopladırıyı ele topladı.

İşmen’e göre Devcon etkinliği, yalnızca teknolojik gelişmelerin değil, sosyolojik ve psikolojik meseleların da tartışıldığı kültürel bir etkinlik oldu. Etkinlikte 30’dan fazla Türk olduğunu aktaran İşmen, Devcon’un seneye İstanbul’da düzenlenmesi için lobi çalışması olduğını söyledi.

İkili, kripto ve Ethereum topluluklarının gündem maddelerinden biri olan MEV ve sansür meselesuna da değindi. ABD’nin Tornado Cash uyguladırımlarının ekosisteme mevcut ve gelecekte bulunması olası etkileri meseleşuldu.

Son olarak, geçtiğimiz 7 günlarda gerçekleşen iki büyük siber stopladırı, BNB Smart Chain ve Mango Markets hackleri değerlendirildi.

DeFine programının ilk bölümünü Cointelegraph Türkiye’nin YouTube hesabından izleyebilirsiniz.