Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Cypherpunk Holdings hepsini kapsayan BTC ve ETH rezervini sattı


Gizlilik odaklı yatırım şirketi Cypherpunk Holdings Inc., hepsini kapsayan kripto para yatırımlarını nakde dönüştürdüğünü duyurdu.

Çoğunlukla blockchain ekosistemindeki projelere yatırım yapan Kanada merkezli şirket, 28 Haziran’da ygüninlanan bültende kripto para rezervinde yapılan değişiklikleri duyurdu. Bültene göre şirket, elinde bulunan 205,82 Ether (ETH) ve 214,72 Bitcoin’in (BTC) hepsini kapsayanünü sattı.

Şirket hazinesinde artık BTC ve ETH bulunmadığını duyuran şirket, ETH sat satlarından 293 bin Kanada birimı (yaklaşık 3,77 milyon TL) ve BTC sat satlarından 6,08 milyon Kanada birimı (yaklaşık 78,4 milyon TL) olmak üzere toplamda 6,37 milyon Kanada birimı (82,17 milyon TL) gelir elde etti.

Şirketin elindeki toplam nakit rezervinin ise 18,15 milyon Kanada birimı olduğu belirtildi. Bu miktar, güncel kur ile 234,5 milyon TL ediyor.

Bitcoin’e onayladığı yatırımlar ile 2020 en yenilarında kripto paranın en büyük halka açık yatırımcılarından biri haline gelen şirketin CEO’su Jeff Gao, “Cypherpunk şu anda kasasındaki hepsini kapsayan BTC ve ETH birikimlerini nakde dönüştürdü ve yeniden saklamaya koydu,” diye belirtti.

CEO, şöyle devam etti:

“Kripto ekosisteminde sistemik risklerin büyüdüğünü görmeye devam ediyoruz ve varlık tokeni bulundurmayla ilişkili risk/ödül ve fırsat giderlerini değerlendirdiğimizde, en makul yaklaşımın kenarda durup, dalgalanma ve likidite kıtlığının mantıklı bir en yeniuca ulaşmasını beklemek olduğunu düşünüyoruz.”

Kripto fiyatlarındaki aşırı düşüş sebebiyle protokolden çekim işlemlerini durduran Babel Finance, Finblox ve Celsius gibi DeFi platformlarına değinen Gao, “Çekimleri ‘geçici’ olarak durduran zincir sgünisının giderek artışa geçtiğı havadisleri geliyor. Piyasa koşullarına dair tezimizin değiştiği zaman gelene dek, hazinemiz nakitte duracak,” diye belirtti.

Şirketin CIO’su Moe Adham ise “Kripto piyasaları hala epey riskli bir ortamda. Tüm sektörde varlık fiyatlarında ciddi düşüşlerin devam etmesi riski sürüyor,” diye açıkladı.

Adham, şöyle ekledi:

“Şirketimiz hepsini kapsayan hissedarların çıkarı doğrultusunda hazinesini nakde dönüştürdü. Bu geçiş, belirli projelerin ciddi bir yeniden sermayelendirmeden geçmesinin ardından ortaya çıkacağına inandığımız yatırım fırsatlarından faydalanabilmemiz için şirketimizi hazırlayacak.”