Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ekrem İmamoğlu’ndan CHP’li belediye başkanlarına çağrı: En büyük zamanıptır

CHP’li belediye başkanlarının Van’da bir araya geldiği çalıştayda Ekrem İmamoğlu dikkat çeken mesajlar verdi. Basına kapalı ve sadece belediye başkanlarının bulunduğu alanda mevkidaşlarına seslenen İmamoğlu, parti içi birlik çağrısı yaparak “Kendi içimizdeki kavga en büyük zamanıptır” mesajı verdi.

CHP’nin Van’da düzenlediği “Belediye Başkanları Çalıştzamanı”, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve belediye başkanlarının katılımıyla işe koyuldı.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, çalıştzamanın açılış meseleşmasını etti. Gerçek Gündem’de konum alan havadise göre, iki gün sürecek çalıştay Torun’un meseleşması devamındası işe koyulrken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, belediye başkanlarına ettiğı meseleşmada dikkat çeken mesajlar verdiği öğrenildi.

AA-20220528-28002007-28002005-CHPNIN_BELEDIYE_BASKANLARI_CALISTAYI_VANDA_BASLADI

CHP’Lİ VEKİLLERE BÖYLE SESLENDİ

Açılış meseleşmasının ardından basına kapalı olarak devam eden toplantıda, sadece belediye başkanlarının olduğu bölümde Ekrem İmamoğlu, mevkidaşlarına bir meseleşma etti. Parti içi birlik çağrısı yapan İmamoğlu, şu noktalara değindi:

“Belediyelerin ettiğı hizmetlerin parti teşkilatımız ve milletvekillerimiz tarafından da sahiplenilmesi ve bu süreçte desteklemeleri gerekir. Belediyelerin ettiğı hizmetlerin milletvekilleri ve parti teşkilatları tarafından duyurulması meselesunda bile yeterince istekli davranılmadığını görüyorum. Çatışmaya, küsmeye bu güni seçim öncesinde kimsenin hakkı ve tahammülü yoktur. Bunu hiç unutmadan davranmalı ve belediyelere parti yöneticilerinin ve milletvekillerinin de sahip çıkması gerektiğini düşünmeliyiz. “

AA-20220528-28002007-28002002-CHPNIN_BELEDIYE_BASKANLARI_CALISTAYI_VANDA_BASLADI

“Seçim sürecinde bütün inançlara ve değerlere eşit yurttaşlık temelinde yaklaşmalıyız. Biz İBB olarak, kurduğumuz inanç masası ile bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. İktidarın kutuplaştırıcı politikalarını etkisizleştirmenin yolu buradan geçiyor.”

“KENDİ İÇİMİZDEKİ KAVGA, YAŞANACAK EN BÜYÜK AYIPTIR”

Birlik çağrısı yapan İmamoğlu, duyurularini şöyle sürdürdü:

“Ortak zafer için hazırız, buna rağmen seçimi kazanmışız gibi bir rahatlık içine de girmemeliyiz. Yapılacak çok ama çok işimiz var. Seçim kampanyası dönemine sadece CHP olarak değil 6’lı masayla koordineli bir biçimde hareket etmeli onları da kampanya sürecine katmalı hatta 6’lı masa dışında kalan partilere de ulaşmalı ve onları da dinlemeli, dikkate almalıyız.

Bizler, seçim sürecinin neferleriyiz. Kendi içimizde kavga yaşanacak en büyük zamanıptır. Ancak bir arada çalışarak, uzlaşarak zorlukları aşarız. Topluma güven veren, kavga dilini reddeden, yeni bir anlzamanışı seçmenlere anlatmalıyız. Van’da dün ettiğımız saha çalışmalarında, iki şey bizi çok etkiledi. Gençler işsiz, aileler bırakın geçinmeyi yeterince besin alamamaktan şikayetçiydi. Düşünün ki Van, yaşı 24’ün altında olan nüfusa sahip Türkiye’nin 5’inci büyük ili.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Öğrencileri taşıyan minibüs devrildi!Öğrencileri taşıyan minibüs devrildi!
Çocuklarını balkondan atmıştı! Kahreden neden ortaya çıktıÇocuklarını balkondan atmıştı! Kahreden neden ortaya oldu
Gurbetçiler akın akın gelmeye başladıGurbetçiler akın akın gelmeye işe koyuldı