Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
El Salvador Başkanı Nayib Bukele ve Tesla CEO’su Elon Musk’tan Kripto Paylaşımları

El Salvador Başkanı Nayib Bukele ve Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para piyasasında yaşanan genel düşüş esnasında kripto paylaşımları onayladı.

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya‘nın ülkenin Bitcoin yatırımlarının değer kaybı hakkında onayladığı konuşmaları paylaşan Bitcoin Magazine‘in tweetini alıntılayan Bukele şu ifadeleri kullandı:

Bana daha fazla Bitcoin almamız gerektiğini mi söylüyorsun?

Bitcoin Magazine tweette, ülkenin Maliye Bakanı Zelaya‘nın Reuters’a verdiği demeçte, Bitcoin yatırımlarındaki 40 milyon abd parasılık değer kaybının ulusal genel bütçelerinin yüzde 0,5’ini bile temsil etmediğini söylediği ifadelere konum vermişti. Zelaya buna ek olarak Bitcoin sebebiyle El Salvador için mali riskin gerçekten zirve olduğunu söylediklerinde sadece gülümsediğini dile getirmişti.

En en yeni Bitcoin’in mzamanıs zamanında yaşadığı düşüşte kasasına 500 Bitcoin daha ekleyen El Salvador‘un, bilançosuna Bitcoin eklemeye start verdığı Eylül 2021‘den beri toplamda 71.7 milyon abd parası ödediği 2.301 Bitcoin‘e sahip olduğu biliniyor.

Bitcoin’in yaşanan en yeni düşüşle birlikte CoinGecko verilerine göre havadisin kaleme yapıldığı sıralarda 21.322 abd parasıdan işlem gördüğü göz önüne yapıldığında, El Salvador’un sahip olduğu Bitcoin‘lerin değeri yaklaşık 49 milyon abd parası civarlarında bulunuyor.

Elon Musk’tan bir gizemli tweet daha

Son zamanlarda daha önceleri onayladığı paylaşımlarla gündeme gelen Tesla CEO’su Elon Musk‘ın 15 Haziran güninde onayladığı en yeni paylaşım ile takipçilerinin kafasını karıştırdı. Kimsenin anlam veremediği paylaşımla ilgili her zaman olduğu gibi birçok farklı görüş öne sürüldü.

Bitcoin’in 21.000 abd parasıın altına gerilemesiyle Musk’ın 14 Temmuz güninde onayladığı paylaşım sosyal medya kişisiları arasında yeniden gündeme gelmişti. Bazı kişisilar sadece szamanılardan oluşan gizemli paylaşımın Bitcoin’in dönüm noktaları olduğunu öne sürüyor.