Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
En Büyük Kripto Para Opsiyon Borsası Deribit Stopladırıya Uğradı: Sıcak Cüzdanından 28 Milyon Dolar Çyapıldı

Kripto para türev borsası Deribit, yaklaşık 28 milyon abd parasılık siber stopladırıya uğradığını açıkladı.

Deribit 2 Kasım zamaninde resmi sosyal medya hesabı üzerinde uyguladığı konuşmada, hava koşulları cüzdanının çyapıldığını ve yaklaşık 28 milyon abd parası değerinde varlığını kaybettiğini açıkladı. Şirket, müşterilerinin varlıklarının güvende olduğunu bildirdi.

Borsa uyguladığı konuşmada, müşterilerinin varlıklarının stopladırıdan etkilenmediğin ve oluşan zararın şirketin varlıklarından karşılandığını duyurdu. Ayrıca şirket prosedürü olarak müşteri fonlarının %99’unun donuyoruz cüzdanlarda saklandığını belirten Deribit, varlıkların güvende olduğunu açıkladı. Stopladırganların şirket rezervlerinden Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USD Coin (USDC) topladığı bildirildi.

Şirket, üçüncü parti saklama hizmeti sunan programlarda para çekme işlemini güvenlik amacıyla geçici olarak devre dışı bıraktı. Halihazırda hesaplara gönderilmiş olan para yatırma taleplerinin ise gerekli szamanida onaydan devamında hesaba geçirileceğini bildirdi. Borsa, müşterilerinden cüzdanları tekrar aktif edene görecek şekilde para yatırmamalarını rica etti.