Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Formula 1 kripto ve NFT’lere göz kırptı


Formula 1, 2023’te yapılacak ilk Las Vegas Grand Prix’si öncesi NFT, dijital koleksiyon öğeleri ve kripto paralar ile ödeme desteği getirebilir.

F1’in marka departmanı, ABD Patent ve Marka Ofisi’ne 23 Ağustos’ta iki yeni marka başvurusu etti. Başvurularda Las Vegas Strip Pisti’nin marka ve logosu ve önümüzdeki yılki etkinlikte sunulması planlanan geniş yelpazede ürün ve hizmet listesi ana hatlarıyla belirtiliyor.

Özellikle dikkat çeken, NFT ve kripto paralarla ilişkili teklifler, bunun yanı sıra blockchain tabanlı işlem hizmetlerinden bahsedilmesi oldu. NFT’lerin araç ekipmanı, dekorasyon öğeleri, kıyafet, çanta, cüzdan ve hatta parfüm gibi çeşitli gerçek dünya öğelerinin sahipliğini temsil edeceği belirtiliyor.

Başvuruda bahsedilen “blockchain teknolojisi kullanarak kripto para işlemlerini yürütmek için indirilebilir bilgisayar yazılımı,” organizasyonun kripto para ödemelerini desteklemeye hazırlanıyor olabileceğine işaret ediyor.

Kripto para ve blockchain tabanlı ödeme sistemlerini kapsayan finansal ürün ve hizmetleri tanımlayan bir paragraf da bu savı güçlendiriyor:

“E-cüzdanlar ve kripto paralar dahil finansal hizmetler; kripto varlıkların elektronik transferi; döviz hizmetleri; döviz alım satımı; sanal para hizmetleri; blockchain teknolojisiyle elektronik fon transferleri; blockchain yoluyla finansal işlemler; kripto para hizmetleri, yani küresel bilgisayar ağıyla dijital para veya token sunumu, token tedariği, NFT tedariği.”

Kriptografi yazılımı tedariği de belgelerde konum alıyor, her iki başvuruda da blockchain teknolojisiyle kripto para işlemlerini yürütmek için indirilebilir yazılımı içeriyor.