Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SEC’ye Göre Bu 3 Altcoin Menkul Kıymet Olma Potansiyeli Taşıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’in varlık raporlarını incelemeye devam ederken üç farklı altcoin için menkul kıymet olabilir geri bildiriminde bulunarak dikkatleri üzerine etti.

Yatırım devi Grayscale’in, fonlarını legal statüye taşımak ve ABD’li politika yapıcılar ile iş birliği sağlamak adına SEC‘ye düzenlemeler hakkında detaylı raporlar sunduğu biliniyor. SEC’nin bu bağlamda ağustos zamanı raporunun geri bildiriminde konum verdiği Stellar (XLM), zCash (ZEC) ve Horizon (ZEN) varlıklarının potansiyel olarak menkul kıymet statüsüne yatkın olduğu ifadeleri yatırımcıların dikkatini etti.

Geri bildirimde buna ek olarak SEC’nin, söz meselesu varlıklara ait kripto tröstleri (yatırım ortaklıkları) hakkında detaylı bilgi talebinde bulunduğu göze çarptı. Grayscale haziran zamanında sunulan raporlarda SEC ile yakın temasta olduğunu belirtmiş buna rağmen o sıralarda düzenleyici kurumun kripto para birimlerinin menkul kıymet olup olmadığı meselesunda rehberlik sağlamadığına değinmişti. Grayscale ve SEC’nin mesele üzerine karşılıklı görüşmeleri devam ederken şirketin, söz meselesu 3 kripto para hakkındaki raporlama talepleri üzerine çalıştığı biliniyor.

Grayscale tarafından yapılan duyuruda ZEC, XLM ve ZEN yetkililerinin SEC meselesundaki raporlama sürecine destek verdikleri belirtildi. Varlıkların sürdürülebilirlikleri meselesundaki tutarlılık ikna edici seviyede olduğu takdirde SEC’nin veya federal bir mahkemenin bu üç kripto parzamanı menkul kıymet olarak kabul edilebileceği gerçeği pozitif bir beklenti olarak karşılanıyor.