Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
FTX, BlockFi’dan hisse satın almak istiyor iddiası


Kripto para borsası FTX, iddiaya göre 250 milyon abd parası borç verdiği kredi şirketi BlockFi’dan hisse almak için görüşmeler gerçekleştiriyor.

FTX, Wall Street Journal’ın cuma ygüninlanan havadisine göre BlockFi ile şirkette hisse satın almak için görüşme halinde fakat henüz bir anlaşmaya varılmadı. BlockFi, 250 milyon abd parasılık döner kredi imkanı için FTX ile salı günü ön protokol imzalamıştı.

BlockFi sözcüsü, Cointelegraph’a onayladığı duyuruda “BlockFi piyasa dedikoduları üzerine yorum yapmaz. Anlaşmanın şartları meselesunda hala pazarlık yapıyoruz ve şu anda daha fazla bilgi paylaşamgüniz. İleri bir günte anlaşmanın detaylarına ilişkin daha fazla detgüni kamuyla paylaşmgüni umuyoruz,” diye belirtti.

FTX Kurucu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, güni piyasasının çoğu şirketi küçülmeye ve peren yeniel sgünisını azaltmaya zorladığı en yeni 7 günlarda birçok kripto projesine yardım etti. SBF’nin yönetimindeki alım satım şirketi Alameda Research, Three Arrows Capital’a onayladığı yatırım sebebiyle zarara uğrayan Voyager Digital’a 15 bin BTC kredi vereceğini duyurdu.

SBF, Alameda ve FTX’in “özüleri zarara uğrayacak olsa dahi duruma müdahale etmek ile sorumlu olduklarına” inandığını belirtti:

“Even if we weren’t the ones who caused it, or weren’t involved in it. I think that’s what’s healthy for the ecosystem, and I want to do what can help it grow and thrive.”

FTX’in BlockFi’dan hisse satın alma planının kripto kredi şirketinin yaşadığı mali zorluklarla ilgili olup olmadığı bilinmiyor.