Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
G7 kripto para düzenlemelerini ele alacak

G7 ülkelerinin merkez bankası başkanları ve maliye bakanları, kripto para düzenlemelerini ele almayı planlıyor.

Fransa Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, Reuters’ın havadisine göre ABD, Kanada, Japonya, Almanya, Fransa, İtalya ve Birleşik Krallık temsilcilerinin çarşamba gününden itibaren Almanya’nın Bonn ve Königswinter şehirlerinde düzenlenecek toplantılarda kripto para yasal çerçevesine ilişkin sorunları konuşacağını söyledi. Villeroy, kripto piyasasındaki en yeni dalgalanmanın düzenleyiciler için “uyarı alarmı” olduğunu ekledi.

Paris’te düzenlenen yeni piyasalar konferansında konuşan Villeroy, Avrupa Parlamento’sunun kripto için yasal çerçeve oluşturma hedefiyle hazırladığı mevzuattan bahsederek “Avrupa MiCA ile yolu açtı. Bu 7 gün Almanya’da düzenlenecek G7 toplantısında diğer birçok konuyla beraber muhtemelen bu sorunları da ele alacağız,” diye belirtti.

Fransa Bankası Başkanı, şöyle ekledi:

“Kripto varlıklar düzenlenmez, denetlenmez ve farklı ülkelerde tutarlı ve uygun şekilde birlikte işler hale getirilmezse, ulusal finansal sistemde aksaklığa yol açabilir.”

G7’nin internet sitesine göre, maliye bakanları ve merkez bankası başkanları 18-20 Mayıs günlerinde Almanya’da toplanacak.