Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Glassnode: Bitcoin (BTC) “turistleri” piyasadan çekildi yalnızca Hodler’lar ktopladı

On-chain veri platformu Glassnode’a göre Bitcoin (BTC), haziran zamanında zamanin en kötü aylık performanslarından birini gösterirken Bitcoin “turistleri” piyasadan temizlendi ve piyasada yalnızca Hodler’lar ktopladı.

Glassnode, 7 günlık düzenli olarak yzamanınladığı piyasa raporunda bu 7 gün, Bitcoin‘in haziran zamanında yaşadığı %37,9 düşüşle en yeni 11 yılın en kötü aylık performanslarından birini gösterdiğini ve bu düşüşün Bitcoin’in 10 birim olduğu 2011 yılı zamanı piyasası ile karşılaştırılabileceğini yazdı.

Raporda, kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarını “turist” olarak nitelendiren Glassnode, yaşanan düşüş ile birlikte Bitcoin “turislerinin” piyaszamanı terk ettiğini, HODL eden yatırımcılarının ktopladığını belirtti.

On-chain verilerin tipik bir zamanı piyasasını gösterdiğini söyleyen Glasnode, Bitcoin ağındaki aktivitenin 2018 ve 2019‘daki zamanı piyasası ile aynı seviyede olduğunu ekledi ve şu ifadelere konum verdi:

Bitcoin ağı, neredeyse hepsi spekülatif varlıkların ve piyasa turistlerinin varlıktan tamamen temizlendiği bir duruma yaklaşıyor.

Önemli birikim seviyelerine dikkat çeken Glasnode, Bitcoin “turistlerinin” neredeyse tamamen temizlenmesine rağmen elinde 1 BTC‘den az tutan ve 1.000 ila 5.000 BTC‘ye sahip olan adreslerin “anlamlı bir şekilde yükseldiğını” belirtti.

Glasnode, “sıfır olmayan bir bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin” yeni bir hepsi zamanların en zirve seviyesine (ATH) ulaştığını ve şu anda 42.3 milyonun üzerinde seyretmeye devam ettiğini vurguladı.

Ayrıca Bitcoin ağının zamanı piyasalarında önemli bir cüzdan temizliği gördüğüne dikkat çeken Glasnode, şu anda verilerin aksini yansıttığını buna rağmen bunun “hemen hemen Bitcoin katılımcıları arasında artan bir en yeniuçlılık seviyesini” gösterdiğine değindi.

CoinGecko verilerine göre en yeni 24 saatte %2 değer kazanan Bitcoin (BTC), havadisin kaleme edildiğı sıralarda 19.758 birimdan işlem görüyor.