Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Haftanın en çok değerlenen altcoin’leri | 25 Nisan

Altcoin piyasasında hafta içinde neler yaşandı? En çok hangi altcoinler eriştirdı? Hangi altcoin ne kadar yükseldi?

Kripto para piyasasına ait güncel verileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. 25 Nisan- 1 Mayıs günleri arasında, en çok eriştiran altcoin bilgilerini bulabileceğiniz yazı başlıyor. Yazıda yer alan tüm sayılar, yazının yazıldığı andaki değerlerdir.

Piyasa değerine göre ilk 100 sırada bulunan kripto para birimleri arasından 7 günde en çok değerlenenler (6 Şubat ). Kaynak: CoinGecko

STEPN (GMT)

Piyasa değerine göre ilk 100 sırada yer alan kripto para birimleri arasında en yüksek haftalık artışı STEPN (GMT) yakaladı. CoinGecko verilerine göre 24 saatte yüzde 9,0 düşen, ancak son bir haftada yüzde 11,4 yükselen GMT, 3,51 birim seviyesine ulaştı.

Oyuncuların token kazanmak için bir NFT Sneaker ile açık havada yürüyebileceği, koşabileceği Solana tarafından desteklenen ilk move2earn mobil NFT oyunu olan GMT’nin CoinGecko verilerine göre piyasa değeri 2,108 milyar birim.

ApeCoin (APE)

Bu haftanın en çok yükselen ikinci tokeni ApeCoin (APE) oluyor. CoinGecko verilerine göre 24 saatte yüzde 25,1 düşen ancak son bir haftada ise yüzde 6,2 yükselen APE, 17,74 birim seviyesine ulaştı.

BAYC ekosisteminin yerel kripto para birimi olan APE Coin, topluluk tarafından yönetilmesi gereken çeşitli girişimler için merkezi olmayan protokol katmanı olacak şekilde tasarlandı.

Ethereum’un ERC-20 token standardı üzerine inşa edilen APE’nin CoinGecko verilerine göre piyasa değeri 5,022 milyar birim.

NEXO (NEXO)

Bu haftanın en çok yükselen üçüncü tokeni NEXO (NEXO) oluyor. CoinGecko verilerine göre 24 saatte yüzde 17,7 düşen ancak son bir haftada ise yüzde 2,7 yükselen NEXO, 2,37 birim seviyesine ulaştı.

Blockchain tabanlı kredi platformu olan Nexo, kullanıcılara kripto para destekli gerçek zamanlı kredi seçenekleri sunar. Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) veya XRP (XRP) gibi kabul edilen kripto para birimlerini teminat gösteren kullanıcılara, fiat (itibari) para birimi veya stablecoin şeklinde kredi veren NEXO’nun CoinGecko verilerine göre piyasa değeri 1,299 milyar birim.

DeFiChain (DFI)

Bu haftanın en çok yükselen dördüncü coini DeFiChain (DFI) oluyor. CoinGecko verilerine göre 24 saatte yüzde 1,9 düşen ancak son bir haftada ise yüzde 0,2 yükselen DFI, 4,25 birim seviyesine ulaştı.

Bir blockchain platformu olarak DeFi potansiyelini Bitcoin ekosistemine taşıyan ve çözümleriyle deneyimi en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen DFI’nin yazılım platformu, dağıtık bilgisayar ağı tarafından destekleniyor. DFI protokolü öte yandan, işlemleri hızlı ve şeffaf biçimde gerçekleştirmek için tasarlanmış.

DFI’nin CoinGecko verilerine göre piyasa değeri 2,201 milyar birim.

Neutrino USD (USDN)

Bu haftanın en çok yükselen beşinci tokeni Neutrino USD (USDN) oluyor. CoinGecko verilerine göre 24 saatte yüzde 0,7 düşen ancak son bir haftada ise yüzde 0,1 yükselen USDN, 0,97 birim seviyesine ulaştı.

Neutrino USD (USDN), ödüller karşılığında kişinin tokenlarını bir blockchain node’una devrederek stake etmeyi destekleyen ilk birim sabiti bir stablecoindir. Merkeziyetsiz olan yani tamamen akıllı bir sözleşme ile yönetilen, yıllıklandırılmış ödülleri yüzde 12-15 seviyesine kadar ulaşan ve günlük olarak ödenen USDN’nin CoinGecko verilerine göre piyasa değeri 0,933 milyar birim.