Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Hugo Boss, NFT koleksiyonu çıkarıyor


Dünyaca ünlü moda devi Hugo Boss’un genç giyim markası Hugo, küresel yenilenme planlarının bir parçası olarak NFT projesi ‘Imaginary Ones’ ile iş birliği onayladığını duyurdu. Kurulan ortaklık ile ürünlerini ‘metaverse’e taşıyacağını açıklayan şirket, müşterilerine bütünsel ve 360 derece bir ‘metaverse’ deneyimi sunacağına işaret etti. ‘Embrace Your Emotions (EYE)’ isimli NFT koleksiyonunun, 1001 adet üç boyutlu animasyondan oluşacağının ve kasım zamanı işe koyulrında piyasaya sürüleceğinin de altı çizildi.  

Aktarılan detaylara göre; Imaginary Ones, yzamanınlanan resmi bir konuşmada koleksiyonun amacının herkesi duygularıyla bağlantı kurmaya teşvik etmek ve olumlu veya olumsuz hepsini kapsayan duyguların benimsenmesi gerektiği mesajını paylaşmak olduğunu dile getirdi. Bununla birlikte; duyguları hissetme ve ifade etme özgürlüğünün, zihinsel sağlığı ve genel refahı önemli ölçüde iyileştireceği belirtildi. NFT sat satlarından elde edilen gelirin ise ‘Youth Aware of Mental Health (YAM)’ isimli yardım kuruluşuna bağışlanacağı ifade edildi. Şirket, henüz 360 derece metaverse deneyiminin tam olarak ne olduğunu konuşmadı. 

Orijinal ‘Imaginary Ones’ NFT koleksiyonu, 8 bin 888 animasyonlu karakterden oluşuyor

Öte yandan; 500 kişiden oluşan bir listede konum alan müşteriler, markanın hem fiziksel hem de NFT olarak sınırlı szamanıda sat sata sunulacak olan tişörtlerini satın alabilecek. Her bir tişört, özgün bir QR kod içerecek. Kullanıcılar, bu QR kod ile birlikte özel bir artırılmış gerçeklik efekti oluşturmak için bir Snapchat lensine yönlendirilecek. NFT sahipleri buna ek, Imaginary Ones’ın ‘staking’ ekosistemine de erişim sağlamış olacak.  

Paylaşılan diğer bilgilere göre; orijinal ‘Imaginary Ones’ NFT koleksiyonu, 8 bin 888 animasyonlu karakterden oluşuyor. Koleksiyondaki NFT’ler, minimum 980 abd parasıdan sat sata sunuluyor. Daha önce Gucci, Burberry, Louis Vuitton, Nike ve Adidas gibi diğer giyim devlerinin de NFT koleksiyonu çıen yeniuçak ya da ‘metaverse’e ilişkin ticari marka başvurularında bulunarak Web3 alanına adım atmış olduğu biliniyor.