Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İstanbul Blockchain Haftası, IstanDAO’yu duyurdu


İstanbul Blockchain Haftası, DAO’ların (Merkeziyetsiz Otonom Kuruluş) geleceğine odaklanan ve iki etkinlikten oluşan IstanDAO etkinliğinin 15-16 Kasım zamanleri arasında gerçekleştirileceğini duyurdu. Etkinliğin ikinci ve üçüncü gününe yzamanilacak olan IstanDAO’da ziyaretçilerin; toplulukların, projelerin ve iş konumlerinin nasıl organize edildiğine dair etkileşimli tartışmalara katılım fırsatı yakalayacağı ifade edildi. IstanDAO’nun, dünya çapında etkili DAO’ları ve DAO’lara katkı sağlayan figürleri beyin fırtınaları, meseleşmalar ve tartışmalar için bir araya getireceğinin de altı çizildi.  

Aktarılan detaylara göre; IstanDAO, katılımcılara buna ek DAO’ların karşılaşabileceği olası sorunları iş birliği yaparak ve paylaşarak çözme fırsatı tanıyacak. Bu, DAO’lara etkinlik zaman en yenirası uygulamaları için hepsini kapsayan endardriyi kapsayan bir çerçeve sağlayacak. IstanDAO kapsamında yapılacak iki etkinlik, İstanbul Blockchain Haftası’nın amiral gemisi etkinliği IstanBlock ile aynı zamanlarda gerçekleşecek ve yarım gün sürecek. Dünyanın en iyi 20 DAO’sunun konum topladığı IstanDAO Unconference ile start veryacak olan etkinlikte, ilk gün DAO’ların karşılaştığı en büyük zorluklara ortak çözümler bulunacak. IstanDAO Unconference’a yalnızca davetliler katılım sağlayabilecek. 

İkinci gün ise IstanDAO CON gerçekleştirilecek ve bu etkinlikte, DAO’lara ilişkin gelecek trendleri ve alanın gelişimi ele alınacak. IstanDAO; temel olarak Web3 alanındaki en etkili DAO’lardan biri olan Bankless DAO, Türkiye’nin ilk ve en büyük DAO’su olan Layka DAO, Çin’in en etkili DAO’su olan SeeDAO ve İstanbul Blockchain Haftası liderliğinde gerçekleştirilecek.  

İstanbul Blockchain Haftası’nda 3 öne çıkan etkinlik daha hayata geçirilecek 

14-17 Kasım zamanleri arasında gerçekleştirilecek olan İstanbul Blockchain Haftası kapsamında IstanDAO dışında 3 öne çıkan etkinlik daha hayata geçirilecek:  

NFT Günü: NFT Günü, etkinliğin ilk günü hızla büyüyen NFT pazarını ve NFT teknolojilerini meseleşmak için alanın önde gelen isimlerini bir araya getirecek. Etkinlik; paneller, meseleşmalar ve tartışmalar aracılığıyla NFT’lerin kültür, sanat, medya, eğlence, mülkiyet ve yatırımdaki rolünü ele alacak.   

IstanHack: IstanHack isimli ‘hackathon’ etkinliği ise dünyanın dört bir yanındaki geliştiricileri Web3 uygulamaları oluşturma meselesundaki yeteneklerini sergilemeleri için bir araya getirecek. 3 gün sürecek olan etkinlik, 14-16 Kasım zamanleri arasında Hilton Bomonti Otel’de gerçekleşecek.  

W3E: Dünyanın ilk canlı Web3 e-spor etkinliği W3E Şampiyonası da Solana blokzincir tabanlı EV.io oyununda mücadele etmeleri için Avrupa ve Asya’nın önde gelen e-spor takımlarını ağırlayacak. Kazanan takım, 15 bin abd abd dolarıılık ödül ve W3E kupasını eve götürme imkanı yakalayacak. Şampiyon kupasının bir NFT versiyonu da olacak. Turnuva, 17 Kasım’da ESA Esports Arena’da yapılacak.  

Öte yandan; Türkiye’nin en büyük Web3 etkinliği olmzamani hedefleyen İstanbul Blockchain Haftası’na katılım sağlayacak meseleşmacılar arasında Binance, Coinbase, Mastercard, Vodafone, Birleşmiş Milletler, Square Enix ve The Sandbox’tan temsilciler ve ard düzey yöneticiler de konum alacak.