Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın ‘Aç kalan yok’ duyurusı için flaş duyurular!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Van’da düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştzamani’nda meseleştu.

Kılıçdaroğlu’nun duyurularından satır işe koyulrı:

Van’ın tek sorunu var. Van’a kilitlenmiş sorunları ile ilgilenen bir siyasi anlzamaniş yok. Sınır ticareti burada çok önemli bunun gelişmesi için her türlü çabzamani sergileyeceğiz. CHP’nin iktidarında bölgenin nasıl sanayi, turizm, sağlık merkezi olduğunu görecekler. Sadece Vanlıların kaderini değil söz veriyorum Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz.

Belediye Başkanlarımızın olağanardü başarıları var bunu biliyoruz. Kayyum atamasından ciddi rahatsızlık var bunu da alanda görüyoruz. Seçtiğimiz belediye başkanına görev uyguladırmıyorlar diyorlar. Kayyum atamasına karşıyız. Bunu net bir şekilde ifade edeyim.

4

Kayyum uygulamalarına en yeni verilip seçimle gelen belediye başkanlarının yine de seçimle gideceğine yönelik taahhüdümüz var. Seçimle gelenin seçimle gideceği ifade edildi. Toplam nüfusun yüzde 51.7’sine yani yarıdan fazlasına CHP’li belediyeler hizmet veriyor. Çevreyi de savunan değerini bilen bir anlzamaniştan geliyoruz. Son 3 yılda 2 bin 852 yeni park hizmete açıldı. Yeşil alanlar kentlere eriştirıldı.

20 yıldır yurt sorununu çözemediler. 2019’da 22 yurt varken bugün yurt szamanisı 52’ye çıkmış vaziyette bugün 10 bin 478 öğrenci CHP’li belediyelerin yurtlarında kalıyor. Destek verilen üretici szamanisı da 147 bin, 50 milyondan fazla meyve ve sebze fidesi çiftçilere dağıtıldı. 120 bin ton tohum üreticilere dağıtıldı. Bin 800 tarım aracı üreticilere dağıtıldı. 20 binden fazla küçük ve büyükbaş hayvan hiçbir ücret alınmadan üreticilere dağıtıldı. 683 kooperatifle ortak çalışma yürütüldü.

Bizim belediyelerimizin olduğu konumlerde bütün ibadethaneler tertemiz tutulur. Sosyal yardımlar ve kreşler fakir mahallelerden işe koyulyarak yapılıyor. Oy versin vermesin hiç fark etmiyor. Baskılar tehditler var. Belediye başkanlarımızın başarılarını kıskananlar var. Oysa akıllı bir yönetim belediye başkanlarının başarılı olmasını ister. Ama o görecek şekilde ön yargılılar ki başarısız olmaları için ellerinden geleni yapıyorlar. Buradan vatandaşlarıma açıkça çağrıda bulunma isterim bu emngellemelerin hiç birisi CHP’li belediyelerin hizmet vermesine asla ve asla engel olamayacaktır.

3

“ERDOĞAN’IN AÇ KALAN YOK” SÖZLERİNE YANIT!

Halktan yana bir anlzamanişa sahibiz. CHP’li belediyelerin olduğu konumde hiçbir çocuk yatağa aç girmez girmemelidir. ‘Dün vicdansızlık yapmzamanin aç kalan falan yok’ demiş Erdoğan. Hayatımda Türkiye gerçeklerinden bu görecek şekilde kopuk hiç kimseyi görmedim. Gerçi söyledikleri doğru saraya baktığımızda kimsenin karnı aç değil bir değil beş konumden maaş alıyorlar. Durumları da çok iyi ama sahaya inip vatandaşı görmüyorlar.

Bugün sabahleyin Vanlı bir kardeşim medya aracılığı ile ‘Kılıçdaroğlu acaba bizim evimize gelebilir mi? Uzun süredir elektriğimiz yok. Borcumuzu ödeyemiyoruz’ dedi. Gittim ziyaret ettim. Bu mahallede buna benzer çok ev var dediler. Yoksulluk diz boyu dediler. Eğer sosyal devlet gereğini yapmazsa siyasi otorite bunu uyguladırmazsa bölge halkını bana oy vermedi diye cezalandırırsa Vanlılardan şunu bekliyorum. Bize katılacaksınız. Bize destek vereceksiniz. Sadece Vanlılar değil. İranlılar da görecek Van’ın nasıl değerli bir kent olduğunu.

‘ASGARİ ÜCRET AÇLIK SINIRININ ALTINDA’

Asgari ücret 4 bin 250 TL, Türk-İş’in yzamaninladığı açlık sınırı 6 bin 17 TL. Açlık sınırını belirleyen ben değilim. Türk-İş belirliyor. Açlık sınırının 6 bin 17 TL, asgari ücretinde 4 bin 250 TL olduğu bir dönemde ‘vicdansızlık etmeyin kimse aç değildir’ sözünün ne görecek şekilde havada ktopladığını görüyoruz.

Biz halka hesap vermeyi namuslu bir görev kabul eden anlzamaniştan geliyoruz. Belediye Başkanlarımızın uyguladıkları her harcamanın hesabını verirler çünkü bu onların namus borcudur zaten yapıyorlar da bunu.

2

‘SİZİN FERİŞTAHINIZ GELSE BİZİ KORKUTAMAZ’

Türkiye’de ciddi sorunların olduğunu, iyi yönetilmediğini biliyoruz. Paramiliter güçlerle özülerine yeni alanlar açtıklarının da farkındzamaniz. SADAT ve benzeri kuruluşlarından birisi ‘Biz bu vatanı Türkiye düşmanlarıyla iş birliği yapanlarla sandıkta teslim etmeyiz’ demiş. Yani demokrasiye inanmıyoruz, ben izin verirsem iktidar olabilir diyor. Senin boyunu, posunu görmek isterim ben. Sen bu lafı ediyorsan arkanda birilerine güveniyorsan asla asla güvenmeyeceksin. Ne derlerse desinler. SADAT’ın önüne gittiğimde korkudan içeri kaçtılar. Biz savaş meydanlarında kurulan bir partiyiz, sizin feriştahınız gelse bizi korkutamaz.

‘BU MEMLEKETİ KİMSEYE SOYDURTMAYACAĞIZ’

Dışarıya kaynak aktarıldığını da biliyorum. Ensar’dır, TÜRGEV’dir. Bu memleketi kimseye soydurtmayacağız. Makamı, mevkisi ne olursa olsun her karanlık odağın ardüne gitmek bizim görevimizdir.

‘BİZE KATILACAKSINIZ’

Vanlı kardeşlerim bu bölgede huzur içinde yaşamak istiyorsanız bize katılın. Van’ın büyümesini, bölgenin yıldızı olmasını istiyorsanız bize katılın. Kayyum uygulamasına en yeni verilmesini, seçimle gelenin seçimle gitmesini istiyorsanız, oyunuzun değeri olsun istiyorsanız bize katılacaksınız.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Tunceli’de ilk! Fuhşun şifresi böyle çözüldü: Takla attırmak, dingonun ahırı...Tunceli’de ilk! Fuhşun şifresi böyle çözüldü: Takla attırmak, dingonun ahırı…
Karın ağrısı şikayeti vardı! Kulağında...Karın ağrısı şikayeti vardı! Kulağında…
Şişli'deki vahşette yeni detaylar ortaya çıktı! 'Gönül ilişkisi yoktu'Şişli’deki vahşette yeni detaylar ortaya belirlendi! ‘Gönül ilişkisi yoktu’