Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto için yapılan anketler ABD ara seçimlerinin en yeniucunu etkileyecek mi?


Kripto İnovasyon Konseyi (CCI) tarafından yürütülen bir anket, bir adzamanin kriptolar meselesundaki tutumunun bile ABD ara seçimlerinin en yeniucunu etkileyebileceğini ortaya koydu. Anket katılımcılarının büyük çoğunluğu kriptoya karşı olumlu bir yaklaşım sergiliyor. Katılımcılar, kriptoların ciddi ve geçerli bir muamele görerek ekonominin bir parçası olarak kabul edilmesini istiyor. 

CCI, 8-10 Ekim zamanleri arasında 1.208 seçmenin katıldığı, kriptoya ve ABD’de yaklaşan seçimlere karşı tutumlarını ölçen bir anket gerçekleştirdi. Anket, katılımcıların yüzde 13’ünün kripto para eriştiğını kaydetti. Bu kazanımların yüzde 16’sı hisse senedi, yüzde 12’si yatırım fonu sahibi ve yüzde 5’i ise tahvil sahiplerini kapsıyor. 

CCI’ın siyasi işlerden sorumlu baş stratejisti ve eski Colorado senatörü Cory Gardner, bu rakamların önümüzdeki seçimler üzerinde önemli etkiler bırakabileceğini belirtti. 

Cory Gardner, Cointelegraph ile gerçekleştirdiği röportajda şunları söyledi: 

“Bu yüzdeler, seçimin en yeniucunu önemli ölçüde değiştirebilir […] özellikle de bir seçim yüz binlerce değil, binlerce oy ile kazanılabiliyorsa.” 

Anket en yeniuçlarına göre, bağımsız katılımcıların yüzde 17’si, İspanyol ve Afrika kökenli Amerikalıların yüzde 18’si ve genç katılımcıların yüzde 20’sinin yaklaşıknın üzerinde oranlarda kripto paraya sahip. Latin ve Afrika kökenli Amerikalı katılımcıların büyük çoğunluğu ise, kripto ve kredi birlikleri hakkında bankalara göre daha olumlu bir tutuma sahip. CCI iletişim direktörü Amanda Russo, Cointelegraph’a meseleya ilişkin şu konuşmalarda bulundu. 

“Finansal erişim ve özgürlük için hem yeni bir rampa oluşturacak hem de yankı uyandıracak yeni bir popülasyon kesimi mevcut.” 

Gerçekleştirilen ankette göze çarpan bir diğer bulgu ise, katılımcıların finansal bilgi kaynaklarına hangi kanallar üzerinden eriştiğiyle alakalıydı. Bununla birlikte anket, katılımcılarının yüzde 36’sı sosyal medya üzerinden finansal bilgi almzamani tercih ederken, yüzde 31’i ise geleneksel havadis kaynaklarını tercih ettiğini ortaya koydu. 

İlginizi çekebilir: Z ve Y kuşağının neredeyse yüzde 50’si kriptoyu emeklilik planlarında görmek istiyor 

Öte yandan anket, katılımcıların yüzde 36’sının kriptoların bir dolandırıcılık aracı olarak görülmesini isterken, yüzde 45’inin ise düzenleyicilerin kriptolara ekonominin bir parçasıymış gibi davranmalarını tercih ettiğini kaydetti. Bununla birlikte Gardner, kripto savunucuları ve muhalifleri arasındaki bölünmenin partiler arasındaki bölünmelerle bir olmadığını savundu ve ekledi: 

“Kripto yandaşlığı sağcı ve solcudan ikiye ayrılmaz. […] Kripto partizanlığı sadece kriptolara karşı farklı tutumlara sahip olanlardan oluşur.” 

CCI, gerçekleştirmiş olduğu anketi üç ayda bir tekrarlamzamani planlıyor.