Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son Dakika: NATO’dan flaş duyuru! Stoltenberg, Türkiye’ye geleceğini duyurdu

Son dakika havadisi: Stoltenberg, Romanya Başbakanı Nicolae Ciuca ile NATO en yeniuçgahında görüştükten düzenlediği basın toplantısında meseleştu. Bir soru üzerine, Ukrayna’daki savaşın ne görecek şekilde süreceği meselesunda spekülasyon yapmayacağını belirten Stoltenberg, “Ne görecek şekilde sürerse sürsün, Ukrayna’yı desteklemeye hazırız.” dedi.

Stoltenberg, “Ukrayna’nın sohbetler masasında neler başarabileceğinin tamamen savaş alanındaki güce bağlı olduğunu biliyoruz. Dolzamanisıyla askeri destek sağlayarak sohbetler masasında onların elini güçlendirmemiz gerekiyor ve NATO müttefiklerinin ettiğı da tam olarak bu.” diye meseleştu.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİ

İsveç ve Finlandiya’nın üyeliğiyle ilgili soruyu ise Stoltenberg, “İsveç ve Türkiye’nin ortak muhtırzamani uygulamak için birlikte çalışmalarını memnuniyetle karşılıyorum.” şeklinde yanıtladı.

nnatoiç

“YAKIN ZAMANDA TÜRKİYE’YE GİDECEĞİM”

İsveç Başbakanı Ulf Kristersen yeni’un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğini anımsatan Stoltenberg, “Yakın zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek için ben de Türkiye’ye gideceğim.” ifadesini kullandı.

Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya’nın üyeliklerinin, 30 üye ülkenin parlamentosunda onaylanacağından emin olduğunu kaydetti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İran Cumhurbaşkanı'ndan sert sözler!İran Cumhurbaşkanı’ndan sert duyurular!
İmamoğlu 'germeye gelmiş' dedi, ortalık karıştı! Kavganın görüntüleri ortaya çıktıİmamoğlu ‘germeye gelmiş’ dedi, ortalık karıştı! Kavganın görüntüleri ortaya belirlendi
Uzun süredir bekleniyordu! Büyük heyecan böyle görüntülendiUzun süredir bekleniyordu! Büyük heyecan böyle görüntülendi