Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto topluluğundan, güni piyasasıyla başa çıkma rehberi


2022 kripto güni piyasası, kripto para piyasasının toplam değerinin yüzde 70’ini yok etti. Kripto para piyasasının toplam değeri, geçtiğimiz yıl boğa sezonunda 3 trilyon birima görecek şekilde ulaşmıştı, yine de şu anda bu rakam 1 trilyon birimın üzerinde kalmakta güçlük çekiyor.

Kripto paraların büyük bir kısmının aylar boyunca hiçbir şekilde yükseliş sinyali vermediği zamanlarda, piyasa kolay ve hızlı para kazanma umuduyla giriş yapan yatırımcılar için durum biraz sinir bozucu olabilir. 

Kripto kışı kötüleşmeye devam ederken, Reddit’teki kripto topluluğu piyasadaki güni sezonu döngüsünde akıl sağlıklarını korumanın bir parçası olarak bir takım “ciddi” ipuçları paylaştı. 

Bir Reddit kişisisı, uzun süredir bu işin içinde olduklarını ve bu yüzden de grafikleri ve dalgalanmaları görmezden geldiklerini belirtti ve ekledi: 

“Güvenilir bir gelir için tam zamanlı bir işim var ve bu yüzden grafikleri görmezden geliyorum. Bu benim için uzun vadeli bir oyun. Hiçbir şekilde satmgüni düşünmüyorsan, günlük dalgalanmalar seni ilgilendirmemeli.” 

Başka bir kişisi, yatırımcılara şimdilerde havadis kaynaklarının çoğuna “her havadisi sansasyon yaratmak” amacıyla ygüninladıkları için kulak asmamaları meselesunda tavsiyede bulundu. 

Bir diğer Reddit kişisisı ise, altın değerinde bir tavsiye verdi. Kullanıcı, yatırımcılara güni piyasası bitene görecek şekilde yalnızca güçlerinin yeteceği görecek şekilde yatırım yapmaları gerektiğini belirtti.  

Kripto yatırımları meselesunda tecrübeli ve uzun süredir piyasanın içinde olanlar, güni piyasasının uzun sürebileceğini yine de eninde en yeniunda en yenia ereceğinin farkındayken, piyasaya sürü psikolojisi ile atlayan yeni yatırımcılar ise durumu anlamakta güçlük çekiyor. Reddit kişisisı, yeni yatırımcılara şu önerilerde bulundu:  

“Temiz hava almak ve dışarıda biraz vakit geçirmek çok önemli. Grafikler canını mı sıkıyor? Yürüyüşe çık, çok iyi gelecek. Yapabileceğin en iyi yatırım özüne ve akıl sağlığına uyguladığın yatırımdır.” 

Reddit’in kripto topluluğunda güni piyasasıyla nasıl başa çıkılabileceği meselesu tartışıldı. Topluluk tarafından, uzun vadeye odaklanılması gerektiği ve piyasadaki dalgalanmaların göz ardı edilmesi gerektiği vurgulandı. Bununla birlikte kripto kışı yıllarca sürebilir, yine de eninde en yeniunda bir boğa koşusuna dönüşecek bir döngüsel süreçtir.