Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Lamborghini destekli yarış ekibi otomobil parçalarını NFT ile doğrulayacak


Lamborghini’nin motor sporları departmanı tarafından desteklenen GT yarış takımı olan Vincenzo Sospiri Racing (VSR), yarış otomobili parçalarını sertifikalandıran bir program işe koyultmak üzere benzersiz token (NFT) platformu Go2NFT ile ortaklık kurdu.

Cointelegraph’a gönderilen duyuruda, eski yarış şampiyonu Vincenzo Sospiri, ekiplerinin Go2NFT ve blockchain platformu Skey Network ile yarış otomobilleri için NFT sertifikası oluşturacaklarını belirtti. Bu teknoloji, otomobil parçalarının kalite takibini sağlayacak. Açıklamada şu ifade konum etti:

Bu sayede performans izleme ve kaynak tespiti gibi yarış filomuzun her parçasını güvenli şekilde doğrulamamız ve denetlememiz mümkün olacak.

VSR, otomobil parçalarının yanı sıra NFT sertifikasyon programını resmi ürünlere de getirmek istiyor. Ekibe göre bu hamle, markalı ürünler satın alırken hayranların içini rahatlatacak.

İlgili: CR7 de NFT trenine atlıyor!

Go2NFT yöneticilerinden Boris Ejsymont, ekiplerinin fikri mülkiyetlerini koruma meselesunda karşılaştıkları zorluklara dem vurarak NFT’lerin bunlara getireceği çözümlere inandıklarını belirtti. Ejsymont şunları söyledi:

NFT faydalarının marka ve hayranlar için daha fazla güven ve şeffaflık oluşturmaya yardım edeceğine inanıyoruz. VSR ile yapılan bu proje, dünya çapında sevilen markalar için bu tür birçok iş birliğinin ilk adımı olacak.

Yarış ve kripto dünyası 2022’de iyi uyum sağladı. Şubat zamanında Formula 1 yarış takımı Red Bull Racing, kripto para borsası Bybit ile 150 milyon abd ABD parasıılık ortaklık imzalamıştı. Cointelegraph ile gerçekleştirilen röportajda Bybit kurucusu Ben Zhou, ortaklık ile ekiplerinin kripto alanına yeni dahil olan insanlara ulaştıklarını söyledi.

Mart zamanında Crypto.com, Aston Martin’in Formula 1 takımıyla ortaklık kurdu. Anlaşmayla birlikte markanın F1 otomobilleri borsanın reklamlarını sergileyecek.