Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Memleket Partisi’nde deprem! Gaye Usluer ve 5 kritik isim istifa etti: En büyük şüphem…

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili, Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medya hesabından onayladığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Usluer’le birlikte partide ard düzey görev alan 5 isim de görevi bıraktı.

MEMLEKET PARİTİSİ’NDEN İSTİFA EDEN İSİMLER

İstifa eden isimler, Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, Memleket Partisi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakkı Akalın, Memleket Partisi Parti Meclisi-Danışma Kurulu Üye ve Memleket Partisi Kurucu Üyesi Meryem Şengül Kala, Memleket Partisi MYK Üyesi ve Parti Genel Saymanı Serkan Ufuk Akgün, Memleket Partisi MYK Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu ve Memleket Partisi Parti Meclisi-Memleket Partisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray oldu.

GAYE USLUER SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Gaye Usluer, Memleket Partsi’nden istifasını sosyal medyadan duyurdu. Usler’in konuşmasında “İstemeyeceğim sürece, istekonumek ya da istemekonumek olumsuz katkıda bulunuyor olmak en büyük şüphem.” ifadelerine konum vermesi dikkat etti.

gaye

Usluer paylaşımında şu ifadelere konum verdi:

“Gün küçük olsun bizim olsun zamanı değil. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir seçim sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli.

Ülkemiz için köprüden önce en yeni çıkış görünen, alternatif ya da aksini düşünmek bile istemeyeceğim sürece, istekonumek ya da istemekonumek olumsuz katkıda bulunuyor olmak en büyük şüphem.

Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisi’nden istifa ettiğimi bilgilerinize sunuyorum. Süreçteki yol arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Aydınlık bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve huzurlu bir gelecek dileklerimle saygılar sunuyorum.”

CHP’DEN İSTİFA EDEREK MEMLEKET PARTİSİ’NE KATILMIŞTI

CHP’den 25-26. Dönem Eskişehir Milletvekilliği yapan ve CHP PM üyesiyken, geçtiğimiz yıl Mzamanıs zamanında partisinden istifa ederek Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Prof. Dr. Gaye Usluer’in, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

2010 yılında siyasete atılan ve 2012 yılından 2021 yılına görecek şekilde CHP PM üyesi olan Prof. Dr. Gaye Usluer, geçtiğimiz yıl Mzamanıs zamanında sosyal medya hesabından onayladığı paylaşımla partisinden istifasını açıklamıştı. 2007 yılında çalıştığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Rektör adzamanı olan ve en çok oyu almasına rağmen Cumhurbaşkanı tarafından rektörlüğe atanmayan Usluer, CHP’den 25 ve 26. Dönem Eskişehir Milletvekilliği onayladı.

4 dönem de CHP Parti Meclisi Üyesi olan Gaye Usluer, CHP’den istifa ettikten devamında Muharrem İnce tarafından kurulan Memleket Partisi’ne geçmişti. Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü görevlerini ardlenen Usluer, Memleket Partisi’nden de istifa etti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ali Babacan'dan sert tepki: Keyfilik, kabadayılık, zorbalık...Ali Babacan’dan sert tepki: Keyfilik, kabadzamanılık, zorbalık…
Kızı geçen sene öldürülmüştü! Kendisi de cinayete kurban gittiKızı geçen sene öldürülmüştü! Kendisi de cinayete kurban gitti
Sınıra ilerleyen askeri konvoy olay oldu: Saldıracaklar...Sınıra ilerleyen askeri konvoy olay oldu: Settiracaklar…