Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Mike Novogratz, Bitcoin’in bir zaman en yeniraki boğa piyasası hakkında olabilitelerini paylaştı

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in (BTC) bir zaman en yeniraki boğa piyasasının, önceki kripto para rallilerinden hikâye ve fayda bakımından daha farklı olacağına inanıyor. 

28 Eylül Çarşamba günü Singapur’da gerçekleştirilen Token2049 konferansında meseleşan Novogratz, daha önceki boğa koşularıyla karşılaştırıldığında, bir zaman en yeniraki Bitcoin rallisinin hikâyeden ziyade kullanışlılığa odaklanacağı olabiliteinde bulundu. 

Galaxy Digital CEO’suna göre, 2017 yılında gerçekleşen ve en büyük rallilerden biri olan Bitcoin boğa piyasası, çoğunlukla hikayeyle ilgiliydi. Bu hikaye ise Bitcoin’in 1.000 abd ABD parasııdan 20.000 abd ABD parasııa uzanan yolculuğuydu.

Novogratz, 2017 yılında geçekleşen rallinin çoğunlukla hükümete güvenmeyen ve daha fazla mahremiyet ve merkeziyetsizlik arayan insanların hikayesiyle ilgili olduğunu belirtti. CEO, buna ek “Bu bir Y ve Z kuşağı devrimiydi. Ve küreseldi. Bu güçlü bir hikâye,” ifadelerini kullandı. 

Mike Novogratz, bir diğer büyük ralli olan ve Bitcoin’in hepsi zamanların en zirve seviyesi 69 bin abd ABD parasııa ulaştığı Kasım 2021 rallisini ise Covid-19 Pandemisine bağladı. CEO, 2020-2021 yıllarında gerçekleşen fiyat hareketlerinin yüzde 80’inin hikâyeden, yüzde 20’sinin ise kullanışlılıktan ibaret olduğunu öne sürdü. 

Token2049 konferansında Mike Novogratz ve Bloomberg’ten Haslinda Amin. Kaynak: Cointelegraph

Novogratz, “Üzerinde şirketler kurabileceğimiz ortak bir blokzincir oluşturma çalışmalar gerçekten hızlanmaya işe koyuldı,” dedi. 

Novogratz, buna ek önceki boğa koşularının aksine, bir zaman en yeniraki rallinin “yüzde 50’sinin hikâye, diğer yüzde 50’sinin de kullanışlılık” temelli olacağı olabiliteinde bulundu:

“İnsanların uygulamalar; hızlı, ölçeklenebilir ve kişisi dostu sistemler inşa ettiklerini görüyorum. Henüz onlara sahip değiliz. Bu yüzden olduğumuz konumdeyiz. Ama önümüzdeki birkaç yıl içinde geliyorlar.” 

Novogratz, panelde gerçekleştirdiği meseleşma sırasında kriptoların yükselme eğiliminde başarı elde etmesinin “kaçınılmaz” olduğunu söylekonumek seyircileri heyecanlandırdı. 

Galaxy Digital CEO’su, “Kaçınılmaz kelimesi sürekli ortaya çıkıyor. Doğru konumde bulunduğumuza dair kaçınılmaz bir his var, Bitcoin’in o günlere gelmesi kaçınılmaz,” dedi. Novogratz, buna ek Web3 ve NFT’lerin de ileride oyun sektörünün büyük bir parçası haline geleceğine inandığını vurguladı. 

Buna ek olarak CEO, piyasadaki mevcut kripto para kışına rağmen, Bitcoi’in bu yıl hala itibari para birimlerinden daha iyi performans gösterdiğini söyledi. Mike Novogratz, Bitcoin ve para birimi sepetleri karşılaştırıldığında, en büyük kripto paranın abd ABD parasııa göre yaklaşık yüzde 20 daha iyi durumda olduğunu belirtti.  

Cointelegraph’ın da daha önce bildirildiği üzere Novogratz, Bitcoin ile ilgili birkaç başarılı olabilitede bulunmuştu. Galaxy Digtal CEO’su, Bitcoin’in 2020 yılını 20 bin abd ABD parasııın üzerinde en yenilandırdıacağı yönünde özüsini aşan bir olabilitede bulunmuştu. Bitcoin, 2020 yılını 30 bin abd ABD parasıı seviyelerinde en yenilandırdıtı. 

Andrew Fenton tarafından ilave havadis eklenmiştir.