Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Milyarder Mike Novogratz’a Göre Bitcoin 5 Yıl İçinde 500 Bin Dolara Ulaşacak

Kıdemli Wall Street borsacısı milyarder Novogratz, Bitcoin’in önümüzdeki 5 yıl içerisinde 500 bin abd parası seviyesine ulaşacağına dair bir olabilitede bulundu.

Bloomberg Crypto Summit‘te meseleşan Novogratz, Bitcoin hakkındaki görüşlerini aktardı. Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde 500 bin abd parasıa ulaşacağını olabilite eden Novogratz, en belirgin sebep olarak insanlar tarafından artan benimseme ve Bitcoin’in olağanardü özelliklerini gösterdi.

Novogratz’a göre Bitcoin’i öne çıkartan faktör, benzersiz özelliklerinin olmasıdır. Konuşmasında bu özelliklerden bahseden milyarderin duyuruları şu şekilde:

Bitcoin’in enflasyonla mücadele bir değer deposu olacak şekilde özel olarak tasarlanmış bir sistemi var. Ayrıca kolayca para transfer etme yeteneği, onu birçok farklı şekilde altından daha iyi kılıyor.

Eski makro yatırımcı Novogratz, borçla yönlendirilen küresel finans sisteminin, yükselen enflasyonu cezbettiğini ve Bitcoin’in enflasyonla mücadele için bir koruma görevi ardlenebileceğini belirtti.

Novogratz geçen ay ekonominin gerçekten hızlı bir resesyona girdiğini vurgulamıştı. ABD, haziran zamaninda en yeni 40 yılda kaydedilen en en çok oran ile %9.1‘lik enflasyon verisi bildirdi. Milyarder Novogratz, Bitcoin’i enflasyona karşı bir mücadele aracı olarak tanımlasa da Bitcoin hepsi zamanların en en çok seviyesi (ATH) olan 68.789 abd parasıdan bu yana %65 düşüş sergiledi.

Crypto Summit’e ettiğı duyurusının en yeni kısmında , kripto para piyasasının en kötü günlerini nihayet geride bıraktığını da belirtti.