Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
NYDIG, kurumsal Bitcoin fonu için 720 milyon abd ABD parasıı topladı


Ayı piyasası, en büyük Bitcoin (BTC) boğalarından birinin yolunu kesemedi. New York Digital Investment Group (NYDIG)’nin bakiyeleri, bu yılın üçüncü çeyreğinde rekor seviyelere ulaştı. Diğer taraftan bir SEC dosyasının, grubun bilançosuna daha fazla Bitcoin ekleme niyetini ortaya çıkarma ihtimali bulunuyor.

Bir basın duyurusına göre, NYDIG’nin Bitcoin bakiyeleri yıldan yıla neredeyse yüzde 100’lük bir artış kaydetti ve gelir ise 2. çeyreğe görecek şekilde yüzde 130 artışa geçti. Şirket, Bitcoin’in 2022’nin başından beri daha da düşmeye devam etmesine rağmen, her zamankinden daha fazla Bitcoin’i elinde tutuyor.

Ayrıca, düzenlenmiş bir SEC dosyasına göre grup, kurumsal Bitcoin fonu için 720 milyon abd ABD parasıı topladı. Bu artışa, elli dokuz yatırımcı yaklaşık 12 milyon abd ABD parasııdan fazla katkıda bulundu.

NYDIG, kurumsal yatırımcılara ve en çok net değerli bireylere buz gibi depolama saklama çözümleri sunuyor. Kendisini bir “Bitcoin şirketi” olarak tanımlayan grubun geçen yıl SEC’e ettiğı spot Bitcoin borsa yatırım fonu başvurusu da reddedilmişti.

İlginizi Çekebilir: BitMEX CEO’su: “Kurumsal yatırımcıların kripto iştahı zamanı piyasasında da büyüyor”

Grup, Bitcoin’in benimsenmesini hepsi yönleriyle desteklemeye devam ediyor ve en yeni zamanlarda katılımcı şirketlerin çalışanlarının da Bitcoin ile maaş almasına izin veriyor. Yakın zamanda yapılan bir basın duyurusında ise Lightning Network’e yeni bir vurgu yapılarak, “Şimdi Lightning zamanı,” ifadeleri kullanıldı.

NYDIG’nin Lightning Network geliştirmesini teşvik etmesi, iş zekası firması MicroStrategy’deki gelişmenin ardından gerçekleşti. Şirketin yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, kısa süre önce LN geliştiricileri için iş ilanlarını açıkladı.