Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
OP token fiyatı yüzde 40 düştü

Optimism protokolünün yeni piyasaya sürülen yönetişim tokeni OP, yakın zaman önce 2,10 abd ABD parasııla zirveyi gördüğünden bu yana yüzde 40 değer kaybetti. Topluluğun önde gelen üyeleri, gelecekteki airdrop süreçlerinde tokenleri direkt satmzamani yasaklamzamani düşünüyor.

Cointelegraph salı günü, ikinci katman Ethereum ölçeklendirme çözümünün ilk OP yönetişim token airdrop’una yönelik talep olduğunu, token arzının yüzde 5’ine denk gelen kısmın yaklaşık 250.000 kişisiya dağıtıldığını bildirmişti.

CoinGecko verilerine göre token 2,10 abd ABD parasııa yükselmeden önce kabaca 1,43 abd ABD parasııdan işleme açıldı. Ancak gün içinde birçok kişisi ücretsiz airdrop sürecinden faydalanınca OP fiyatı 1,09 abd ABD parasııa görecek şekilde düştü. Bu yazı yazılırken 1,18 abd ABD parasııa geri döndü. Toplamda 43 düşüş yaşandı.

OP’nin fiyatındaki keskin düşüşün ardından, Optimism topluluğunun üyesi olan OxJohn, Optimism yönetişim forumunda airdrop tokenlerinin yüzde 100’ünü satan adresleri sistem dışında tutmak için öneride bulundu. Gönderi, topluluktan önemli miktarda ilgi gördü ve 11.200 görüntüleme, 305 yanıt ve 595 beğeni elde etti.

OxJohn, airdrop etkinliklerinin topluluk için “ters etki” meydana getirdiğini ve yönetişim sürecini sulandırdığını öne sürerek, en az 32.000 OP token alan ve bunları derhal piyasaya satan birkaç adrese vurgu uyguladı.

OP hodler ise, bu hesapların bir zaman en yeniraki OP airdrop turuna dahil edilmemesi gerektiğini ve “bu davranışta bulunan herkesin” süreçten hariç tutulması gerektiğini önerdi.

Optimism Collective, tokenlerini direkt satacak bu tür paralı askerleri neden ödüllendirmeye devam etsin? Gelecekteki airdrop etkinliklerinde neden bu adresler ödüllendirsin?

Teklif, yalnızca fikir ve geri bildirim için sunuldu. Oylanma aşamasında değil. Yönetim topluluğunun tepkisi şu ana görecek şekilde biraz karışık görülüyor. Bazı kişisilar tam destek verirken diğerleri ise fikri tamamen reddediyor.

Kullanıcı Mohammedt75, “Çok doğru bir nokta. Uzun vadeyi önemseyen insanları teşvik edin ve ekosistemi umursamayanların dışarıda tutulmasını sağlzamanin” ifadesini kullandı.

Mgomes, “Airdrop etkinliğinin amacının, insanları zinciri kullanmaya teşvik etmek olduğunu belirtti. Onu satmzamani planlasalar bile sorun değil, çünkü Optimism’i kullandılar ve zinciri beğendilerse kullanmaya devam edecekler” görüşünü savundu.

Yaklaşık 700 bin takipçisi bulunan ve en popüler kripto Twitter kişisilarından biri olan UpOnly, kripto podcast’inin ortak sunucusu Cobie ile birlikte teklife alaycı tavrıyla yanıt verdi.

Cobie, forumda, “gelecekteki airdrop işlemleri için genişletilmiş elverişsizlik” başlıklı uzun bir karşı teklif sundu.

“Bu öneriye destek vermemem, ama bu görüşe katılmadığımdan değil. Tam tersine bu öneri yeterli olmadığı için destek vermiyorum” dedi.

Optimism Collective olarak, en yeni altı ayda token satan herkesin gelecekteki airdrop süreçlerinden çıkarılmasını öneriyorum. Bu insanlar, istenmeyen bir davranış sergiliyor. Onları ‘gelecekteki potansiyel satıcılar’ şeklinde değerlendirebiliriz.