Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Pantera, ikinci blockchain fonu için 1,25 milyar abd parası artırmzamanı planlıyor


Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, hedge fonunu, ikinci bir blok zinciri fonu için, 1,25 milyar abd parası artırmzamanı planlıyor.

28 Eylül zamanli bir Bloomberg raporuna göre Morehead, Pantera’nın blok zinciri fonunu mzamanıs zamanına görecek şekilde en yenilandırdımzamanı planladığını söyledi. Planlanan bu fonun, kurumsal yatırımcılara hitap etmek amacıyla dijital tokenlara ve öz sermayeye yatırılacağı bildiriliyor.

Rapora göre Pantera CEO’su, “Sektörde umutsuzluğa kapılan insanlara likidite sağlamak istiyoruz çünkü, önümüzdeki 10 veya 20 yıl için halen iyimserliğimizi korumaya devam ediyoruz,” dedi.

2013 yılında piyasaya sürülen Pantera, Bitcoin’in (BTC) fiyatı henüz 100 abd parası civarında iken ABD’deki ilk kripto fonlarından biriydi. Pantera, web sitesinde yazılana göre, o zamandan bugüne 4,5 milyar abd parasılık varlığa ulaşacak şekilde büyüdü. Ayrıca Pantera’nın CEO’su, 2019’daki bir röportajında BTC’nin 2022 yılına görecek şekilde 356 bin abd parasıa ulaşabilme potansiyeline sahip olduğunu söylemişti.

İlginizi Çekebilir: Pantera CEO’sundan DeFi, Web3 ve NFT’lerin geleceği için olumlu konuşmalar

Bildirildiği gibi ikinci blockchain fonu planlandığı zamanda kapanırsa, Pantera’nın Mzamanıs 2021’de 600 milyon abd parasıı hedeflediği ilk blockchain fonunun işe koyultılmasının ardından gerçekleşecek. Cointelegraph, hedge fonunun hedefinin yaklaşık iki katı olan 1,3 milyar abd parasılık fonu en yenilandırdımaya ayarlandığını bildirmişti. Pantera, BTC fonu ve “yeni bir anda olan blockchain ekosisteminde ürün ve hizmet üreten şirketlere özel fon” gibi bir çok fon teklifinde de bulundu.