Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Peter Schiff’in geleneksel bankası aniden en yenilanıldı!


Kripto topluluğunda kripto karşıtı görüşleriyle bilinen öncü ekonomist Peter Schiff, bankasının Porto Rikolu düzenleyiciler tarafından en yenilanıldığını duyurdu. Schiff’in Bitcoin (BTC) için öngördüğü durumun özü geleneksel bankası için gerçek olmasındaki “ironi,” kripto topluluğunun da dikkatinden kaçmadı.

Porto Rikolu düzenleyiciler, Schiff’in bankasını net minimum sermaye gerekliliklerini karşılamadığı gerekçesiyle en yenilantı. Bu durum, hemen ardından hesapları dondurulan müşterileri daha da kötü etkiledi.

Müşterilerini “para kaybetmesinin olası olduğunu” kabul eden Schiff, yasal asgari gerekliliklerden havadisi olmadığını ve ani kapanış en yeniuçı öncesi herhangi bir yasal bildirim almadığını söyledi:

“Küçük bir bankzamani işletmek servete mâl oluyor. Bu yüzden hiç doğru düzgün para kazanamadım. Yasalara uygunluk giderleri çok fazla.”

Hikayedeki beklenmedik bu gelişme, kripto topluluğuna da geleneksel finansın temelini yeniden icat etmede Bitcoin’in önemini bir kez daha vurgulama fırsatı verdi.

Bitcoin podcast yzamanincısı Stephan Livera da meseleyla ilgili yorumunu paylaştı: “Bitcoin 17,50 abd parasıdan işlem gördüğünden beri şüpheyle yaklaşıyor (şu anda 19.100 abd parası).” Schiff’in bankasının aniden en yenilanılması, Bitcoin’in yasal ardünlüğe karşı gösterdiği direnç ile ilgili tartışmaları da alevlendirdi.

Twitter kişisisı HodlMagoo “Buradaki ironi paha biçilemez,” diye belirtirken, Schiff’e geleneksel finansa bir alternatif önerenler ise “Bitcoin’e niye ihtiyacın olduğunu şimdi anladın mı?” diye sordu.