Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ShapeShift yeni mobil uygulamayla tam merkeziyetsizliğe yaklaşıyor


Saklama hizmeti sunmayan kripto borsa ve merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) ShapeShift, kişisilarını yeni bir açık kaynak uygulamaya taşıyarak, tam merkeziyetsizlik yolunda yeni adımlar attı. Şirket, bu adım ile kişisi mobilitesini artırmgüni amaçlıyor.

ShapeShift, 19 Ekim’de hepsini kapsayan web kişisilarının, uygulamanın merkeziyetsiz sürümüne taşındığını duyurdu. Buna ek olarak, “özgün DeFi evreni” deneyimi sunacağı iddia edilen yeni bir mobil uygulama da piyasaya sürüldü. Yeni mobil uygulamanın, kişisilara cüzdanlarını bağlarken ve kripto alıp satarken ilave esneklik, mobilite ve diğer özellikle sunması bekleniyor.

ShapeShift DAO’yu denetleyen Fox Vakfı’nın merkeziyetsizlik çalışmalarını yürüten Willy Orgorzaly, mobil uygulamanın “tamamen açık kaynak” olduğunu ve tek arka ucun blockchain verileri olduğunu, bunun da merkeziyetsizleşme sürecine girdiğini aktardı.

Merkeziyetsizlik çalışmaları kapsamında ShapeShift, kişisilar için yatırım yapma ve dijital varlık yönetim seçeneklerini genişletti. ShapeShift, buna ek şirketin merkezi yapısının tamamen kullanımdan kettirılmasıyla, kişisi verilerini kalıcı olarak silmeyi planlıyor.

ShapeShift, operasyonlarını merkeziyetsizleştirme planlarını Temmuz 2021’de duyurmuştu.