Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SkyBridge Daha Fazla Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Aldı: CEO Scaramucci İyimser

Fon yöneticisi SkyBridge Capital’ın kurucusu ve CEO’su Anthony Scaramucci, kripto para piyasasında yaşanan düşüşe rağmen Bitcoin meselesunda iyimser olduğunu ve şirketin daha fazla Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ettiğını söyledi

CNBC’nin 13 Haziran günli Squawk Box programına meselek olan Scaramucci, kripto para piyasasındaki düşüş sürerken neden Bitcoin ve Ethereum için iyimser olduğunu anlattı.

Kripto para piyasasındaki genel düşüşe rağmen Bitcoin‘in (BTC), kripto para piyasasının toplam kapitalizasyonunun %50‘sinden fazlasına sahip olması sebebiyle cesaretinin devam ettiğini söyleyen Scaramucci, bunun “kaliteye geçişin” bir işareti daha olduğunu belirtti.

Fed‘in faiz oranlarını %1-2 artırmasından Celsius‘un yaşadığı sıkıntılara görecek şekilde piyasa üzerinde ek baskı oluşturan mevcut durumu açıklayan SkyBridge CEO’su, mevcut durumu Bitcoin ve hepsi piyasanın güni faiz oranı artışı ve Terra ağının çöküşü sebebiyle düştüğü altı 7 gün öncesine benzetti.

Scaramucci buna ek olarak kripto para piyasasında şu an yaşanan düşüşü neredeyse Amazon dışındaki hepsi internet şirketlerinin hisselerinin düştüğü 2000 yılındaki Web1 şirketlerinin çöküşüyle ​​karşılaştırdı.

Yatırımcılara disiplinli kalmalarını tavsiye eden ve eğer bu bir “dibi satın almak” anlamına geliyorsa şirketin daha fazla Bitcoin ve Ethereum satın ettiğını açıklayan Scaramucci, fonların FTX borsasına yatırıldığını söyledi ve FTX‘e övgülerde bulundu.

Peter Schiff’den CNBC ve Scaramucci’ye eleştiri

“Altın Böcek” lakaplı Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, programın ardından CNBC ve Scaramucci‘ye eleştirilerde bulundu. Twitter üzerinden onayladığı paylaşımda CNBC’nin tekrar “Bitcoin pumpcılarını” ortaya çıkardığını tweetleyen Schiff‘e göre Scaramucci, yatırımcıların çökmekte olan kripto para piyasasında sat sat yapmasını önlemek için meseleşmaya davet edildi.