Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SON DAKİKA: Bakan Soylu duyurdu! Kaçak göçmenlerle mücadelede iki yeni tedbir

Son dakika havadisi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı! Taksi ve TIR’larda kaçak göçmenlerle mücadele için yeni önlemler getiriliyor. Buna göre, taksiciler bugünden start veryarak yabancı yolcuların il dışı seyahat izin belgelerini kontrol etmekle yükümlü olacak. Ayrıca TIR’larda kaçak yolcu taşınmasına önlem olarak da TIR parklarına kamera sistemi kurulması masadaki önlemler arasında.

vxcv

“GÖÇ MESELESİ İNSANLIK MESELESİDİR”

Bakan Süleyman Soylu, Ankara’da düzenlenen Göç Kurulu Toplantısı önemli duyurularda bulundu. Buradaki meseleşmasında “Bizde ‘yabancı düşmanlığı’ diye bir kavram yoktur. Batı’nın vardır.” diyen Bakan Soylu duyurularini şöyle sürdürdü:

“Komşusu açken tok yatanı sorgulayan bir inancın mensuplarıyız. Birileri özü değerlerimizden bizi koparmaya çalışabilirler. Göç meselesi bir insanlık meselesidir.”

“BUGÜN İTİBARIYLA GETİRİYORUZ”

Bakan Soylu “Taksicilere yabancı yolcuların il dışı seyahat izin belgelerini kontrol yükümlülüğü getiriyoruz. Kaçak göçmeni ilden ile taşımaya kimse aracılık etmesin. Onun için böyle bir yükümlülüğü bugün itibarıyla getiriyoruz.” duyurulariyle yeni önlemlerden ilkini duyurdu.

thumbs_b_c_fdd8fda4ab47c241575e0361e56c1e5d

Soylu buna ek “TIR kasalarının brandalarını keserek içlerine kaçak yolcu alınmasına karşı TIR parklarına kamera sistemi kurmgüni tedbir olarak getiriyoruz.” duyurusında bulundu.

Türkiye’de 3.7 milyon geçici koruma altında Suriyeli bulunduğunu söyleyen Bakan Soylu, “Ayrıca 321 bin kişi de uluslararası koruma kapsamında ülkemizde -yani mülteci kapsamında- bulunmaktadır.” dedi.

“AVRUPA’YA SORUYORUM: SEN İDLİB’DE NE YAPIYORSUN?”

İdlib’deki 3.9 milyon insan hakkında değerlendirmede bulunan Soylu şunları söyledi:

“Bu insanlar özü konuminden edildiği için savaş zaman en yenirası canlarını kurtarmak için İdlib’e geldiler. Bu bölgeler PKK’nın PYD’nin ve rejimin tacizi ve stopladırı altısında olmuş olsaydı, bu insanlar nereye gidecekti? Onların gideceği konum Türkiye ve Avrupa. Bugün Avrupa’ya soruyorum. Sen İdlib’de ne yapıyorsun? Bugün muhalefet partisi olup ahkam kesenler, laf cambazlığı yapanlar, Avrupalı büyükelçilerle sabahtan akşama görecek şekilde bir araya geliyorsunuz, sorsanıza.”

(DHA-AA-İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İstanbul'da polisi alarma geçiren olay, gerçek bambaşka çıktı! Kilisede ayin sırasında...İstanbul’da polisi alarma geçiren olay, gerçek bambaşka belirlendi! Kilisede ayin sırasında…
Kira düzenlemesi için flaş yorum: Şimdi ev sahipleri...Kira düzenlemesi için flaş yorum: Şimdi ev sahipleri…
Hablemitoğlu suikasti soruşturmasında sürpriz!Hablemitoğlu suikasti soruşturmasında sürpriz!