Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tatbikat sırasında Yunanistan’a sert konuşmalar! ‘Şaka yapmıyorum! Bir asır önceki gibi hayaller kuranlar…’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Seferihisar’da Efes-2022 Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü Tatbikatı’nda terörle mücadelede net mesajlar verdi. “Ülkemizin sınırları dibinde terör koridorları kurulmasına asla izin vermeyeceğimiz, bunun için güvenlik hattımızın eksik kalan kısımlarını tamamlayacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum” konuşmasında bulunan Erdoğan, “Hiçbir gerçek müttefikimizin ve dostumuzun ülkemizin bu meşru güvenlik kaygılarına karşı çıkmayacağını umut ediyoruz” diye meseleştu. Yunanistan’ı gayri askeri statüdeki adaları silahlandırmaktan vazgeçmeye davet eden Erdoğan, “Güçlerinin yetmeyeceği hayaller kuranlar gün önünde bunun hesabını verecektir” dedi.

vxcvc

“PKK İLE SADECE BİZ MÜCADELE ETTİK”

Erdoğan’ın konuşmalarından satır işe koyulrı şu şekilde:

AADD57~1

“ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

  • Türkiye’nin meşru güvenlik politikası terör örgütlerini sadece bizim sınırlarımızdan uzaklaştırmakla kalmıyor, komşularımızın da istikrarına katkıda bulunuyor. Ülkemizin sınırları dibinde terör koridorları kurulmasına asla izin vermeyeceğimiz, bunun için güvenlik hattımızın eksik kalan kısımlarını tamamlayacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Hiçbir gerçek müttefikimizin ve dostumuzun ülkemizin bu meşru güvenlik kaygılarına karşı çıkmayacağını umut ediyoruz.

  • Bazı Yunan siyasetçiler dünyada eşi benzeri görülmemiş pervasızlıkla akla mantığa aykırı eylemlerle gündem olmaya çalışıyorlar. Bu tür meseleların şımarıklık kettirmayacak görecek şekilde hassas olduğu ağır en yeniuçlar doğuracağı noktasında örnekler mevcut. Güçlerinin yetmeyeceği hayaller kuranlar gün önünde bunun hesabını verecektir.

AADD15~1

“YUNANİSTAN’I DERS ÇIKARMAYA DAVET EDİYORUZ: KENDİNİZE GELİN!”

  • Bu vesileyle bir kez daha Yunanistan’a gayri askeri statüdeki adaları silahlandırmaktan vazgeçmeye, uluslararası anlaşmalara uygun davranmaya davet ediyoruz. Şaka yapmıyorum, ciddi meseleşuyorum.

  • Szamanın Miçotakis herhalde adalara turistik çıkarma yapıyor. Bununla bir konume varmak mümkün değil.

  • Türkiye Ege’deki haklarından vazgeçmeyeceği gibi adaların silahlandırılması meselesunda uluslararası anlaşmaların özüsine tanıdığı yetkiyi gerektiğinde kullanmaktan geri durmayacaktır.

  • Yunanistan’ı bir asır önceki gibi kurduğu hayallerden ders çıkarmaya davet ediyorum. Kendinize gelin. Pişmanlıkla en yeniuçlanacak hayallerden uzak durun.
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sözleri tartışma yarattı! Adana'da 'hükümeti devirme' gerginliğiSözleri tartışma yarattı! Adana’da ‘hükümeti devirme’ gerginliği
BM'den korkutan uyarı! Dünyada ilk kez...BM’den korkutan dikkat! Dünyada ilk kez…
Hablemitoğlu suikasti soruşturmasında sürpriz!Hablemitoğlu suikasti soruşturmasında sürpriz!