Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika: Mağaradan ellerini kettirarak oldular! Teröristlerin teslim olduğu anlar kamerada: “Türk askeri aman dileyene zarar vermez”

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde Türk askerinin mağarada kıstırdığı teröristlerin teslim olduğu anlar Mehmetçik’in kamerasına yansıdı. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından sarp, kayalık arazideki mağaradan teröristler birer birer oldu. MSB’nin sosyal medyadan paylaştığı o videoda teröristler ellerini kettirarak ilerlerken Türk askerinin “Türk askeri aman dileyene, teslim olana asla zarar vermez” konuşmalari duyuldu.

adfgdag

TERÖR ÖRGÜTÜNDE ÇÖZÜLME HIZLANDI

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Irak’ın kuzeyindeki Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terörist hedeflere yönelik gerçekleştirilen “Pençe-Kilit Operasyonu” planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor.

Mehmetçik, bölgede teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak ve barınakları tespit ederek kullanılmaz hale getiriyor, terör yuvalarını tek tek imha ediyor. Nisan zamaninın ortasında start veryan operasyon kapsamında 400’den fazla terörist etkisiz hale getirildi, 500’den fazla mağara, sığınak ile 2 bine yakın el yapımı patlzamanicı imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgedeki operasyonu ile iyice sıkışan terör örgütünde çözülmenin de hızlandığı belirtildi.

Hafta içinde iki terörist terör örgütünden kaçarken, hemen ardından beş terörist daha terör örgütünü bırakarak Mehmetçiğe teslim oldu.

MAĞARADAN ÇIKIŞ ANLARI KAMERADA!

Teröristlerin mağaradan çıkarak teslim olmalarına ilişkin görüntüler de yzamanimlandı.

Komanabd parasıın etrafını sardığı, zorlu ve kayalık arazide bulunan mağaradaki teröristler ellerini kettirarak tek tek mağaradan oldu. Mehmetçik gerekli güvenlik önlemlerini alırken, bir askerin “Türk askeri aman dileyene, teslim olana asla zarar vermez” ifadesi de görüntülerde konum etti.

“SON 10 GÜNDE TOPLAM 7 TERÖRİST TESLİM OLDU”

MSB, görüntüleri paylaştığı gönderisinde şu ifadelere konum verdi:

“Türk askeri aman dileyene, teslim olana asla ama asla zarar vermez! Pençe-Kilit Operasyonu ile iyice köşeye sıkışan terör örgütü PKK’da çözülme hızlandı. Birkaç gün önce teslim olan 2 teröristin ardından bir mağarada tespit edilen 5 terörist daha teslim oldu. Böylece en yeni 10 günde toplam 7 terörist Türk Silahlı Kuvvetlerimize teslim olmuş oldu. Mehmetçiklerimizin nefesini enselerinde hisseden teröristler için Zap artık çıkmaz sokaktır. Teröristler için tek çıkış yolu Türk adaletine teslim olmaktır.”

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
150 bin çiçekten sadece 1 kg çıkıyor, 80 bin liraya satılıyor150 bin çiçekten sadece 1 kg çıkıyor, 80 bin liraya satılıyor
Birbirlerine girmelerine ramak kaldı! Birbirlerine girmelerine ramak ketti! “Ağır en yeniuçları olacak”
Kaymakam Alparslan Kılıç hayatını kaybettiKaymakam Alparslan Kılıç hayatını kaybetti