Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Türkiye’de ve dünyada bugün neler yaşandı? İbrahim Tatlıses’in trafik kazası, Gülşen’e tutuklama, Zaporijya Nükleer Santrali’nde zamani gelişme…

Günün önemli gelişmelerini tek bir havadisde okumak ister misiniz? Türkiye ve dünya gündeminde en yeni 24 saatte yaşananları sizler için derledik…

İşte bugünün öne çıkan havadisleri!

İBRAHİM TATLISES HAYRANLARINI KORKUTTU

Türkiye bugün ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in geçirdiği kazzamanı meseleştu. Muğla’nın Bodrum ilçesinde ‘imparator’ lakaplı Tatlıses’in de içinde bulunduğu araç karşı yönden gelen kamyonla kafa kafaya çarpıştı. Kazada 5 kişi yaralandı. Çarpmanın etkisiyle aracın içinde sıkışan Tatlıses’in “Beni araçla birlikte vinçle buradan çıkarın, daha devamında düzgün bir alanda beni çıkarırsınız” dediği aktarıldı. Hastaneye kettirılan Tatlıses ambulanstan indirilirken beyaz çarşaf çekilmesi dikkat etti. Hastaneden paylaşım yapan Tatlıses, sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. Hastaneden de Tatlıses’in durumuyla ilgili yazılı duyuru geldi.

ibrahim-tatlises-bodrumda-trafik-kazasinda-yaralandi-4-_6303_dhaphoto1

ÜNLÜ SANATÇI GÜLŞEN TUTUKLANDI

Şarkıcı Gülşen, bir konserinde imam hatiplilere yönelik duyurular sebebiyle tepki toplamış, hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme veya zararlama’ suçundan soruşturma açılmıştı. Emniyet güçleri Gülşen’i, Beşiktaş’taki evinde gözaltına edildi. Gülşen’in ifadesi alınmak üzere adliyeye götürüldüğü kaydedildi. Adliyeye getirilen Gülşen tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, Gülşen’in tutuklanmasına en yeniuç verdi.

1

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN HAREKAT SİNYALİ

Suriye’nin kuzeyine gerçekleştirilmesi olası bir harekatın meseleşulduğu zamanlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan meseleya ilişkin bir mesaj geldi. Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü dolzamanısıyla Bitlis’in Ahlat ilçesinde meseleşan Erdoğan, “Kendileri istediği zaman istediği konume harekat düzenleyenlerin bize parmak sallamalarını dikkate almıyoruz. Ülkemizin güvenlik önceliklerine, özü planlamamıza göre operasyonları sürdüreceğiz. Bir gece ansızın gelebiliriz hem de her konume gelebiliriz” ifadelerini kullandı.

4

İSTANBULLULAR YAĞMURLA UYANDI

Günlerdir ard arde yapılan dikkatların ardından İstanbullular bu sabah göle dönmüş sokakların ve su basan ev ve işkonumlerinin manzarasına uyandı. Birçok yağan yağmur özellikle Esenyurt’ta etkili oldu. Semtte bir çocuğun sokakta karşıya geçmeye çalışırken akıntıya kapıldığı anlar yürekleri ağza getirdi.

AA-20220825-28725484-28725475-ISTANBULDA_SAGANAK_ETKILI_OLDU

ZAPORİJYA NÜKLEER SANTRALİ’NDE TARİHTE BİR İLK

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken çatışmalar sebebiyle tedirginlik yaratan, Avrupa’nın en büyük enerji santrali olma niteliği taşıyan Zaporijya Nükleer Santrali’nde zamante bir ilk yaşandı. Ukrayna Devlet Nükleer Enerji Şirketi Energoatom, Zaporijya Nükleer Santrali’nin elektrik şebekesiyle bağlantısının zamante ilk defa kesildiğini bildirdi. Açıklamada buna ek olarak nükleer tesisin yakınlarında çıkan yangınların santrali Ukrayna’nın elektrik şebekesine bağlayan hatlara zarar verdiği ifade edildi.

3

DURSUN ÖZBEK’TEN TRANSFER AÇIKLAMASI

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, takımın transfer süreciyle ilgili dikkat çeken duyurularda bulundu. Transfer sezonunda olduklarına değinen Özbek, “Önümüzde 10 günden fazla bir süre var. Tabii transfer detaylarının çok açıkça basında paylaşılması aleyhimize durum yaratıyor” dikonumek çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Özbek, pazar günkü Trabzonspor karşılaşmasıyla ilgili ise “Pazar günkü maç güzel bir maç olacak. Seyri güzel bir maç ortaya çıkacaktır. Neticesini de hep berabere göreceğiz” diye meseleştu.

2

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Şarkıcının tutuklandığı...Şarkıcının tutuklandığı…
Altılı masanın üç önemli partisini geride bıraktı! Altılı masanın üç önemli partisini geride bıraktı!
Aracını almaya gitti, büyük şok yaşadı! Aracını almaya gitti, büyük şok yaşadı! “Ağlayasım geldi”